W jaki sposób uzupełnić brakujące uzębienie?

Pełne uzębienie jest nadzwyczaj ważne dla człowieka w każdym wieku z przynajmniej kilku powodów.
Po pierwsze poprawne rozdrabnianie jedzenia ma wpływ na funkcjonowanie całego układu trawiennego, zaś deficyty w uzębieniu wiodą w tym wypadku do nieodwracalnych następstw.

Eliminacja jednego lub kilku ząbków niezwykle niepomyślnie wpływa na zgryz, gdyż pozostałe powoli się wówczas przemieszczają. Zdrowy uśmiech jest naszym atrybutem, natomiast braki w uzębieniu stają się źródłem kompleksów, nie wyłącznie u młodych ludzi.

Masz ochotę przejrzeć kolejny artykuł na ów obszerny temat? Zatem wejdź w łącze tutaj i przenieś się do nowej strony, którą dla Ciebie opracowaliśmy.

Jednocześnie człowiecze ząbki mają swą żywotność, która zależy nie jedynie od prawidłowej higieny jamy ustnej, ale też od genetycznych czynników. Zęby często tracimy też na skutek rozmaitego typu wypadków.

rehabilitant

Źródło: morguefile.com
Nie każdy brak w uzębieniu musi znaczyć niezbędność wykorzystania zaawansowanej protetyki jaką są implanty celem odzyskania ładnego uśmiechu, bowiem w pewnych przypadkach wystarczy zastosować licówki. Czym one są? Licówki (wypróbuj licówki kraków – https://implantis.com.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-porcelanowe/) są to cienkie nakładki spajane na zewnętrznej nawierzchni zębów, których misją będzie skrycie wszelakich niedoskonałości, takich jak pęknięcie oraz oszczerbienie. W wielu wypadkach idealny, śnieżnobiały uśmieszek prezentowany przez celebrytów w TV są to dokładnie licówki. W jaki sposób się zakłada tego rodzaju nakładki? Licówki posiadają określoną grubość i na ogół pierwszym krokiem pracy stomatologa przed ich umocowaniem będzie spiłowanie dokładnie takiej warstewki szkliwa.

Proces ten z reguły przebiega całkiem bezboleśnie, lecz istnieje możliwość zaaplikowania znieczulenia miejscowego dla wyjątkowo czułych pacjentów. Licówki przytwierdzane są do zębów przy pomocy cementu.