Czy syfilis jest niebezpieczną chorobą i jak się nie zarazić?

Dziś możemy spotkać dużo chorób przenoszonych drogą płciową. Jedną z tego typu dolegliwości jest kiła, której objawy są niezwykle zróżnicowane i są zależne od rozwinięcia choroby.

Trzeba podkreślić, że żadna choroba weneryczna nie ma tak rozmaitych symptomów.
syfilis

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Syfilis jest chorobą, jaka cechuje się niezwykle różnym przebiegiem. Może być postać łagodna albo ciężka. Dolegliwość tę możemy rozdzielić na wczesną, jaka trwać mogłaby około dwóch lat i późną, jaka trwa o wiele dłużej. Po przeniknięciu do skóry bakterie odpowiadające za dolegliwość, mnożą się w miejscu zakażenia oraz przenikają do węzłów chłonnych. Ulegają tam rozsiewowi przed wystąpieniem pierwotnego objawu. W tej chorobie bardzo ważna jest szybka diagnoza. W takim przypadku leczenie przypadłości jest efektywne oraz w miarę szybkie. Jeśli pojawią się na skórze początkowe plamki albo grudki, jakie sączą się, można być pewnym, że jesteś zarażony syfilisem. Początkowo takie plamki pojawiają się na dłoniach. Kiedy symptomy kiły zanikają, wcale nie znaczy to nic dobrego. Jest to w tym czasie sygnał, że choroba przechodzi w kolejną fazę. Mogłaby ona trwać mnóstwo lat. Podczas trwania drugiej fazy choroby, zarazki atakują w organizmie różne organy wewnętrzne.
wakacje

Autor: Jon Gatward
Źródło: http://www.flickr.com
U kobiet syfilis pierwszego okresu najczęściej lokalizuje się na na szyjce macicy, w pobliżu odbytu i jamie ustnej. Te zmiany nie bolą, mogłyby tylko zostać zauważone znacznie większe węzły chłonne. Objawy bardzo często są bagatelizowane, a choroba rozwija się dalej. Mogłyby występować rożne zmiany na błonach śluzowych.

Podobny fascynujący post umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź witrynę okulary przeciwsłoneczne łódź i upewnij się, jakie treści tam znajdziesz. One również Cię zainteresują.

Jeżeli dolegliwość nie będzie leczona, może zaatakować system nerwowy, stawy i narządy wewnętrzne.

U panów kiła pierwszego okresu może zająć żołądź i często trzon prącia oraz łono. U panów zmiany również nie są dotkliwe. Istotne jest zapobieganie chorobie. Trzeba ograniczyć przypadkowe kontakty seksualne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,