Nikt nie lubi chorować, jednak niestety czasami przytrafić może się taki moment, że będziemy zmuszeni stanąć w kolejce do doktora

Każdy jest świadom tego, jak ciężko dostać się do specjalisty z NFZ. Każdy, kto jest w stanie, ucieka więc do prywatnej opieki zdrowotnej.
Polska służba zdrowia jest okropna.

pacjenci

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejki do lekarzy są ogromne, a chorych niekulturalnie się traktuje. Brak empatii da się odczuć już często przy rejestracji, kiedy rozmawia z nami niemiła pracownica.

Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę interesującego, spójrz na ofertę tej spółki, odnajdziesz tam sporo bardzo atrakcyjnych ofert.

Potem, kiedy bada nas lekarz, który nawet nie ma zamiaru podnieść na nas wzroku i traktuje, jak kolejny przypadek do odfajkowania. Odczłowieczenie jest zauważalne na każdym etapie. A przecież do osoby chorej powinno się podejść z wyjątkową uwagą i troską. Skoro spotkało kogoś nieszczęście groźnej choroby, to pracownicy z kręgu medycznego, powinni wspierać i pomagać, a nie dodatkowo rzucać kłody pod nogi. Z tego powodu większość osób, jeśli tylko mają taką możliwość, ucieka do prywatnej służby zdrowia. Zazwyczaj takiego rodzaju możliwość dają im przedsiębiorstwa, które płacą za nich miesięczny abonament. Kluczowe przecież wydaje się być to, żeby pacjenci nie oczekiwali nazbyt długo na wizytę u lekarza i potrzebne badania. Aby ktoś pochylił się nad ich przypadkiem i podszedł do niego indywidualnie. Pokrzepiające jest, gdy lekarz albo pielęgniarka okażą nić zrozumienia oraz empatię. Najważniejszy jest jednak szacunek.

Człowiek nie powinien czuć się niepełnowartościowym, wyłącznie z tego powodu, że zmaga się z chorobą. Może się to przecież przytrafić każdemu. I niezależnie od powagi choroby, każdy chory musi wiedzieć, że ma w personelu medycznym wsparcie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,