Przyjaciółce podarujemy taki upominek, który będzie dla niej nieocenioną pomocą w serwowaniu wigilijnych potraw

Święta tuż za pasem. To czas obdarowywania swoich przyjaciół i członków familii. A kupno podarunków nie pozostaje łatwym zajęciem. I jeżeli do świąt pozostało mimo wszystko nieco czasu, to przecież Mikołajki lada dzień. Która z czterdziestolatek chce obdarować swoją najlepszą koleżankę z pracy i w ten sposób odwdzięczyć się za przysługę, musi się naprawdę śpieszyć. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się w tym przypadku podarunki, które osoba obdarowana wykorzysta w trackie przygotowywania lub podawania wigilijnych dań.

gotowanie

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ciekawą propozycją na mikołajkowy upominek staje się zestaw do grzanego wina. Zazwyczaj składa się on z sporego dzbanka i kilku małych garnuszków. Każdy z tych elementów bywa wyposażony w specjalny podgrzewacz. Dzięki niemu biesiadnicy w każdej chwili mogą rozkoszować się smakiem odpowiednio podgrzanego wina. Dla znawców najlepiej zakupić takie zestawy, które wytworzone są ręcznie. Jeżeli zastanawiamy się nad ich odcieniem, to można dyskretnie podpytać dobrą znajomą o to, jak zaprojektowała swoją kuchnię bądź pokój dzienny. Otrzymane akcesoria muszą przecież łączyć się z danym wnętrzem, aby robić olśniewające wrażenie.

W trakcie kolacji już drugiego dnia świąt nasza psiapsiółka wyciągnie swój nowy zestaw do grzanego wina (gadżety do grzańca) i w ten sposób uprzyjemni chwile spędzane w gronie najbliższych. Taki stylowy (zobacz stylowy-mebel.pl) zestaw być może stanie się przedmiotem zazdrości i niejedna kuzynka zechce mieć również w swojej szafce tego typu przybory do podawania alkoholu wysokiego gatunku. A poza tym uroczy ciemnobrązowy dzbanuszek i 6 identycznych garnuszków to najlepsza ozdoba każdego mieszkalnego wnętrza. Każdy zauważy, że taki element zdobniczy pozostaje na tyle uniwersalny, że spodoba się tak panom, jak i kobietom.

Mniej zniewalającym upominkiem jest kuchenny drobiazg, którym jednak posłuży się każda gospodyni w trakcie świątecznej krzątaniny w kuchni. Może nim być np. łyżka do bigosu (łyżka specjalnie do bigosu). Taki drobny przyrząd może naprawdę ucieszyć kobietę, która uwielbia raczyć gości pysznymi rodzimymi potrawami.Taka łyżka do bigosu bywa wyprodukowana ze stali kwasoodpornej. Osoby bogatsze mogą kupić bardziej wyrafinowaną wersję, czyli srebrną łyżkę. W sklepach dostępny bywa szereg pozostałych akcesoriów kuchennych. Równie dobrze można pomyśleć o zakupie designerskiej cukierniczki albo zestawie typowo świątecznych filiżanek.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: