Kto podaje leki w warunkach szpitalnych i jakie ponadto zadania posiada pielęgniarka?

Jeśli czyimś marzeniem jest przynoszenie pomocy innym ludziom, to może dobrać zawód, którego sensem okazuje się być właśnie pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to zawód, który zazwyczaj wykonują kobiety, jednak istnieją szpitale, w jakich na takim etacie można spotkać panów.

Pielęgniarka jest to pracownik zakładu opieki zdrowotnej, którego głównym celem jest zapewnienie opieki nad podległymi jemu chorymi.

Jeżeli czujesz, że niniejsza porada może okazać się według Ciebie za krótka, to zamieszczony poniżej (http://lomza.centrumdemed.pl/) tekst bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź!

Kluczowym zadaniem pielęgniarki jest dbanie o komfort pacjenta, jego czystość, żywienie oraz niesienie pomocy we wszystkich czynnościach, jakich chory nie może wykonać samodzielnie. Zajmuje się ona podawaniem lekarstw przepisanych przez doktora, wykonywaniem iniekcji, podawaniem tlenu oraz zmienianiem bandaży. Oprócz tego pomaga doktorowi przy wykonywanych zabiegach. Odpowiada ona za stan zdrowia pacjenta, a w wypadku jego zmiany na gorsze lub zagrożenia życia, udziela pierwszej pomocy. Zajmuje się ona ponadto obslugą aparatury medycznej. Do jej zadań zalicza się również badanie temperatury, ciśnienia krwi i informowanie doktora o wszelkich nieprawidłowościach.

Sauna latem? – Jak najbardziej!

Autor: Tatralandia
Źródło: Tatralandia
Zarobki pielęgniarek zatrudnionych w państwowej przychodni zależą w znacznym stopniu od regionu kraju, a w małych miejscowościach wynoszą od 1200 do 1600 złotych. W większych miastach jest to pensja w wysokości 1800-2200 złotych. W klinice prywatnej pielęgniarka mogłaby mieć nadzieję na wypłatę trochę większą. Jest to ok. 2,500 złotych.

Niezależnie od stażu pracy zarobki pielęgniarki nie ulegają znacznemu podwyższeniu. Na co poniektórych oddziałach w szpitalu działalność pielęgniarki jest dosyć stresująca, z tego też powodu normalnym zjawiskiem jest praca kilku pielęgniarek naraz przy tym samym chorym.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,