Zabieg elektrokoagulacji w leczeniu nadżerki szyjki macicy – czy jest to bezpieczna metoda?

Nadżerka to przypadłość, która szczególnie często dopada kobiety pomiędzy 25. a 35. rokiem życia. Nie jest ona niebezpieczna sama w sobie, ale jej nieleczenie może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Jakie kuracje są najbezpieczniejsze w przypadku leczenia nadżerki?

Aktualnie

gabinet ginekologiczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

największym powodzeniem cieszy się zabieg chemicznej koagulacji, jednak jest on skuteczny tylko w przypadku niezbyt zaawansowanych chorobowych zmian. W przypadku większej nadżerki lub gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów poleca się wykonanie terapii elektrokoagulacji, która zasadza się na wypalaniu objętego chorobą miejsca za pomocą impulsu elektrycznego. Zabieg ten odznacza się dobrą skutecznością i małym ryzykiem powrotu dolegliwości. Zabiegi tego rodzaju mają w swojej ofercie niemal wszystkie ginekologiczne gabinety, ponieważ nie potrzeba do nich skomplikowanych urządzeń medycznych – wystarczy tylko wydajny koagulator, wygodny fotel ginekologiczny (sprawdź: oferta foteli ginekologicznych) i funkcjonalna lampa z lupą, która pozwoli na bardziej precyzyjną pracę. Wyjątkowo istotny jest ostatni punkt z wyżej wymienionych.

kobieta w ciąży

Autor: Jack Marion
Źródło: http://www.flickr.com

Używana do zabiegu lampa z lupą będzie bowiem wpływać na jakość i precyzję jego wykonania.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Wygodny fotel ginekologiczny z kolei sprawi, że pacjentka w pełni się zrelaksuje, co ułatwi zrobienie zabiegu. Koagulator (więcej: TMC POLSKA – Professional Medical Store) to urządzenie, które daje lekarzowi możliwość dotarcia do każdego chorego miejsca, a przy tym nie wywołuje bólu u pacjentki. Po wykonanym zabiegu nabłonek będzie odbudowywać się przez 3-5 tygodniu, nie wywołując innych znaczących objawów. Niezbędne jest korzystanie z wcześniej wspomnianego urządzenia czyli lampy z lupą, bez niej nie możliwe jest zdiagnozowanie choroby, warto sprawdzić: polecane lampy z lupą.

Nadżerkę można również leczyć kriokoagulacją (zamrażanie chorych komórek ciekłym azotem) lub fotokoagulacją (usuwanie nadżerki przy pomocy fal świetlnych), jednak te metody nie gwarantują tak dużej skuteczności, jak w przypadku elektrokoagulacji. Jak można zauważyć leczenie nadżerki wcale nie jest skomplikowane i bolesne, dlatego dobrze jest poddać się tego rodzaju zabiegowi. Trzeba mieć na uwadze, że nieleczona choroba może mieć wyjątkowo poważne skutki, a nawet prowadzić do powstania nowotworu. Koszt elektrokoagulacji nie wynosi zbyt dużo, a może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie, a nawet przyczynić się do uratowania nam życia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,