Miewasz problemy ze wzrokiem i powinieneś poddać się korekcie? Może laserowa korekta okaże się idealna w twoim przypadku?

Zmysł wzroku jest niezwykle istotny, gdyż pomaga ludziom poznawać świat i odnajdować się w otoczeniu. Niestety, zdarzają się wypadki, gdy wzrok ulega pogorszeniu lub najzwyczajniej narządu oka dotykają różne choroby. Należy im zapobiegać oraz leczyć je, aby zagwarantować sobie wygodę korzystania ze zmysłu wzroku.

oczy

Autor: Nastya Birdy
Źródło: http://www.flickr.com
Zaćma dotyczy wielu osób

Zaćma – określana także kataraktą – polega na pogłębiającym się mętnieniu soczewki oka. Najczęściej schorzenie to objawia się razem ze starzeniem się organizmu, lecz bywa też tak, że staje się to wada wrodzona. Zaćma okazuje się bardzo dotkliwą i nieprzyjemną chorobą, ponieważ poważnie zaburza widzenie oraz zmniejsza wygodę życia ludzi dotkniętych tym schorzeniem. Pomyślnie współczesna medycyna jest świadoma, jak radzić sobie z takimi przypadkami. Szczególnie istotne staje się, aby ze swym przypadkiem zgłosić się do specjalisty jak najszybciej i decydować się na operację, jeśli będzie ona zalecana.

Operacje zaćmy ograniczają to nieprzyjemne schorzenie – dodatkowe informacje na stronie internetowej

Współcześnie medycyna (medycyna sportowa Wrocław Artemed) znacząco się rozwinęła, a to oznacza, że specjaliści mogą zaoferować pacjentom nowe metody leczenia. Zaćma jest niwelowana operacyjnie, a teraz spory nacisk kładzie się na to, aby operację przeprowadzić we wczesnym stadium zmętnienia. Operacja zaćmy opiera się na usunięciu starej, zmętniałej soczewki oraz wstawieniu w jej miejsce sztucznej. Pacjenci po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym na zaćmę muszą zakładać okulary, zazwyczaj do czytania albo do dalekiego widzenia. Rekonwalescencja po zabiegu przebiega szybko, a wygoda życia pacjenta wyjątkowo się poprawia.

Oko

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wada wzroku? Można zlikwidować ją laserem

Laserowa operacja wzroku staje się dzisiaj standardem i nikogo już nie dziwi. Zaleceniem do tego typu zabiegu jest wada wzroku. Jeszcze do niedawna osoby zmagające się z wadami wzroku musiały nosić okulary albo soczewki, dzisiaj nie jest to już koniecznością, gdyż można zdecydować się na korektę. Laserowe operacje oczu cieszą się dużym uznaniem, bo są słabo inwazyjne i bezpieczne dla pacjentów. Oczywiście metoda operacji jest dopasowana przez okulistę do danego przypadku. Laserową korektę wzroku robi się w sytuacji dalekowzroczności, krótkowzroczności i przy obydwóch tych wadach połączonych z astygmatyzmem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,