Resekcja rękawowa żołądka jest dla wyznaczonej grupy ludzi

Każdy kto od lat walczy ze dużą wagą, właściwie zaznaczy, że odrzucenie nadprogramowych kilogramów nie wpisuje się do łatwych kwestii. Dlatego znacznie więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która polega na zlikwidowaniu 2/3 żołądka, przez co niesamowicie pomniejsza się jego objętość.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej razem z usuwanym fragmentem wycina się też tą jego część, która wytwarza hormon odpowiedzialny za uczucie łaknienia, dzięki czemu znacznie możemy zmniejszyć wyczuwaną chęć na jedzenie. Co prawda po operacji powinniśmy się zgodzić na dosyć ostrą dietę, nie mniej dzięki niemu możemy w lepszy sposób zadbać o swoje zdrowie, co powinno okazać się przecież dla nas najistotniejsze.

Opaska żołądkowa tworzy z żołądka klepsydrę

Jeśli nie chcemy mieć odcinanego fragmentu żołądka, to wciąż mamy szansę zadecydować się na rozwiązanie, które proponuje nam opaska żołądkowa. Jej włożenie powoduje, że żołądek przyjmuje kształt klepsydry, jedzenie (pizza łomianki) trafia do jego górnej części, napiera na ścianki co spowoduje, że do mózgu dociera impuls, że już jesteśmy najedzeni, a następnie bardzo wąskim przesmykiem jest transportowane do dolnej części żołądka.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu, że opaska jest wypełniona płynem, w każdej chwili mamy szansę zmniejszyć lub zwiększyć jej nacisk na ścianki żołądka. Jest to operacja dość bezpieczna, a dzięki jej wykorzystaniu mamy szansę znacznie zmniejszyć swoją wagę, bo jedzenie będzie dłużej trawione, a więc my będziemy odczuwali mniejszą chęć jedzenia.

Możemy wybrać rozwiązanie odpowiednie dla siebie

Mając kłopoty z nadwagą i nie mogąc sobie z nią poradzić samodzielnie, należy iść do lekarza, by on dopomógł nam znaleźć właściwą metodę dla nas. Mamy szansę zadecydować się na usunięcie części żołądka, lub na jego ściśnięcie, jednak to doktor po odbyciu z nami właściwej rozmowy, będzie w stanie powiedzieć, do której operacji się zaliczamy. Najistotniejsze mimo wszystko w tym wszystkim jest dbanie o swoje zdrowie, dlatego jak najprędzej musimy powziąć dobre kroki, żeby móc zmniejszyć swoją wagę.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,