Kiedy musimy pójść na rehabilitację kręgosłupa?

Może się ona okazać konieczna, kiedy zaczynamy odczuwać bóle pleców, które spowodowane są przez przyjmowanie wymuszonej, nieprawidłowej pozycji lub bóle związane ze zmianą pozycji.
Rehabilitacja kręgosłupa musi być to decyzja przemyślana.

bieżnia

Autor: Maryland Green Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Powinna być wykonywana przez wykwalifikowane osoby. Powinna także odbywać się pod ścisłym lekarskim nadzorem. Jeżeli ból pleców pojawił się nagle i jest niezwykle intensywny oraz nie ustaje po przeciwbólowych lekarstwach, które do kupienia są bez recepty, to w takiej sytuacji jest to znak, że musimy szybko udać się do neurologa albo doktora ortopedy. Ci doktorzy zlecą właściwe postępowanie terapeutyczne. Jeżeli odczuwamy, że ból pojawia się cyklicznie i nie jest zbyt gwałtowny, to wtedy sprawa nie jest tak niezwykle pilna. Należy umówić się w takiej sytuacji na wizytę u doktora, ale w pierwszej kolejności można by spróbować pomóc sobie samodzielnie. Można do swej codzienności wprowadzić większą ilość aktywności ruchowej oraz można by zredukować masę ciała, jeżeli posiadamy jej nadmiar.
farmaceuta

Autor: Birthe Van Der Veken
Źródło: http://www.flickr.com
rehabilitacja

Autor: Simple
Źródło: Simple
Jeżeli czujemy, że potrzebna jest nam rehabilitacja a bólowe przypadłości nie dają nam spokojnie funkcjonować, to należy powiedzieć o tym swemu lekarzowi. Zleci on właściwe zabiegi rehabilitacyjne oraz skieruje do dobrego specjalisty. Lekarze neurolodzy lub ortopedzi mają wiedzę na temat obecnych technik rehabilitacyjnych i wytłumaczą nam, jakie zabiegi będą dla nas najbardziej odpowiednie.

Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość informacji na ten temat, to notka spod linku także takie informacje posiada, więc kliknij tutaj, żeby je zgłębić.

Doktor również może nas skierować na badanie rentgenowskie kręgosłupa. Na takim badaniu będzie bardzo prawidłowo widać kształt kręgosłupa oraz ewentualne jego skrzywienie. rehabilitant, musi być to osoba specjalizująca się w leczeniu konkretnej wady konkretnej części ciała.

Tak jak lekarze są profesjonalistami w leczeniu określonych części ciała, tak rehabilitanci, którzy robią dane zabiegi, definiują najczęściej swe preferencje zawodowe. Może być rehabilitant od terapii kończyn lub pojedynczych odcinków kręgosłupa.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,