Upominek dla niego, upominek dla ojca

Kiedy przychodzimy na świat jesteśmy uważani przez swoich rodziców za najcudowniejsze dzieciaki na świecie. Potem dorastamy, buntujemy się i zaczynamy normalniej myśleć. Na szczęście zawsze próbujemy nie zapominać o tym, że rodzice posiadają swoje święta. Kiedyś odpowiednia była laurka i jakiś wierszyk, a teraz, kiedy jesteśmy starsi, powinniśmy się odrobinę bardziej wysilić, jeżeli chodzi o podarki. Oczywiście obdarowywanie osób bliskich nie jest wcale takie proste.

kliknij i dowiedz się więcej

Autor: Sheila C.
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy twierdzą, że łatwiej kupić, coś komuś, kogo dobrze się zna, ale gdy są trzy lub cztery okazje do roku, by komuś bliskiemu dać upominek to rzeczywiście po pewnym czasie jest niesamowicie trudno wyszukać prezent dla niego. Bo kupowanie prezentu tacie jest dość skomplikowane. Nie można mu przecież ciągle kupować dobrego alkoholu, bo to pójście na łatwiznę.

Kupowanie dodatków do palenia fajki, też nie będzie dobre w każdym przypadku. Jeżeli ojciec kocha żaglówki to już może być łatwiej, ale zawsze robić marynarskie prezenty, to z czasem ojciec nie będzie cieszył się, bo będzie brakowało elementu zaskoczenia. A wiadomo, że jeżeli chodzi o prezent to istotny jest motyw owej niespodzianki. Może dlatego trzeba spędzać czas z rodzicami by wiedzieć, czym obecnie się interesują i żeby po prostu łatwiej było coś im kupić z okazji jakiegoś święta.

Interesujący podarek dla taty
Każdy wie, że na Dzień Ojca i na imieniny taty oraz urodziny powinniśmy coś dla ojca kupić. Ale prezent dla taty to niezła zagwozdka szczególnie dla córek. Syn zaprosi ojca na strzelnicę lub na przejażdżkę konną i ma już podarki z głowy. A córka zacznie szukać idealnej marynarki albo perfum, które ojcu mogłyby przypaść do gustu. Zacznie chodziła po targach staroci w poszukiwaniu jakiejś płyty gramofonowej, jednym słowem będzie robiła wszystko, żeby znaleźć wyjątkowy prezent swojemu ojcu – klik!.

Ale w obecnych czasach o niebo lepiej jest przyjść do domu i po prostu spędzić trochę czasu ze swoimi rodzicami. Bo wszyscy jesteśmy tak zaganiani, że nie pamiętamy o tym jak istotna jest obecność. Tak, więc warto podarować rodzicom od święta, ale nie tylko, nasz czas. Możemy do tego dorzucić coś ładnego, ale spróbujmy wypić razem herbatę i poczuć się znowu jakbyśmy mieli piętnaście lat. Bo takie wspólne spędzenie czasu będzie lepsze niż wejście i jedynie wręczenie nawet najpiękniejszego bukietu kwiatów i wyjście.