Archiwum


Kategoria: Wszystko dla zdrowia

 • Doskonale wyposażony sklep rehabilitacyjny w naszym kraju
  Ceniony przez specjalistów sprzęt rehabilitacyjny, jaki już teraz czeka na potrzebujących pacjentów w specjalistycznych sklepach, w znacznym stopniu ułatwi szybki powrót do całkowitego zdrowia. Efektywna rehabilitacja, na której zależy nie tylko choremu, lecz też prowadzącemu jego kurację lekarzowi, to efekt pracy i wieloletnich testów fachowców. Odpowiednio dopasowane urządzenia rehabilitacyjne to znakomite udogodnienie, biorąc pod uwagę cały proces terapeutyczny.
 • Czym jest psychoterapia i jakie dzisiaj są jej cele?
  Dziś odnajdziemy dużo gabinetów psychoterapii oraz psychologii, które oferują kompetentne usługi i pomoc. Szczególnie wielkie miasta, takie jak na przykład Wrocław, Kraków albo także Warszawa posiadają dużą ofertę gabinetów psychologii oraz psychoterapii. Można się o tym przekonać za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej, wystarczy jedynie napisać hasła, takie jak: „gabinet psychologiczny Wrocław” czy też „gabinet psychoterapii Wrocław”.
 • Choroba tarczycy – główny powód wielu kłopotów zdrowotnych. Co należy wiedzieć o tej chorobie?
  Tarczyca to niewielki gruczoł tarczowy znajdujący się przed tchawicą w szyi. Jego praca odpowiedzialna jest za wiele różnych procesów w organizmie. Podstawowymi hormonami wyprodukowanymi przez tarczycę są trójjodotyronina i tyroksyna, które odpowiadają za metabolizm. Produkcją hormonów kieruje też przysadka mózgowa, a konkretniej hormonu o nazwie tyreotropina (TSH). Wytwarzane w owy sposób hormony trafiają do całego organizmu i uwarunkowują dużą ilością procesów, bez których człowiek nie mógłby istnieć. Cały proces produkcji gospodarki hormonalnej jest dosyć złożony i wciąż studiowany przez specjalistów medycznych.
 • Problemy z jąkaniem
  Jąkanie to przypadłość, z którą w Polsce zmaga się około 1-2% dorosłych i około 4% dzieci.
 • Leki na sezon jesienny

  W okresie jesienie, kiedy aura wpływa na nastrój i stan zdrowia warto sięgnąć po produkty wzmacniające odporność.

 • W jaki sposób właściwie dbać o kości?
  Ponieważ – jak każdemu wiadomo – „lepiej zapobiegać aniżeli leczyć”, a warto też pamiętać o wymiarze ekonomicznym profilaktyki, bowiem według wszystkich analiz zapobieganie osteoporozie jest dużo tańsze aniżeli jej kuracja (koszty leków, odwiedzin lekarskich, leczenia szpitalnego), o stan swego zdrowia warto dbać już teraz.