W jakich sprawach mogłaby pomóc nam mięta oraz dlaczego jest idealna dla ludzkiego ciała?

Jest to zioło niezwykle znane i proste w uprawie, które mogłoby mieć również niezwykle korzystny wpływ na Twoje dobre samopoczucie. Jej liście zawierają białko i węglowodany, a poza tym jest ona bogata w wapno i magnez.

pies, psy, zoologia

Autor: Forsaken Fotos
Źródło: http://www.flickr.com
Mięta zielona nazywana także pieprzową to także bogate źródło witaminy A oraz B3. Jeżeli idzie o moc działania rośliny, to nie ma różnicy czy też jest to mięta suszona, czy świeża. Ma ona przede wszystkim wpływ na mechanizmy trawienne naszego organizmu, co jest niezwykle ważne, jeśli chcemy dbać o właściwą figurę. Jej liście zwiększają pobudzają wytwarzanie żółci oraz przyspieszają pracę jelit. Jej liście są używane w zaburzeniach trawienia, w schorzeniach wątroby oraz dróg żółciowych. Liście mięty mają także funkcjonowanie antybakteryjne i nieznacznie uspokajające. Kiedy cierpimy na dolegliwości brzucha, napar z mięty powinien być początkową rzeczą, o której pomyślisz. Taki napar zniweluje bóle i będzie mógł pomóc Twojemu ciału mierzyć się z kłopotami jelit.
Najbardziej popularna jest herbatka miętowa, którą można by serwować również na zimno jak i na gorąco.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego teraz szukasz. Z pewnością bardzo pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

W zimie to doskonała herbata rozgrzewająca, z kolei w czasie letnim znakomicie ugasi Twoje pragnienie. Wywar miętowy to miły oraz orzeźwiający smak, pozostawiający w ustach uczucie świeżości. Jest to napój, który jednocześnie orzeźwia oraz przeciwdziała senności.

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, gdzie wyszukasz atrakcyjne posty – wejdź w link do źródła.

Mało osób wie, że świeże albo suszone liście mięty można by dodawać do twarożku czy sałatek.

Wtedy potrawa zyska niezwykle interesujący zapach oraz smak. Należałoby także pamiętać, aby wrzucić kilka liści mięty do gotującego się mleka. Zapobiegnie to jego zwarzeniu. Liście mięty można również żuć.