Nowoczesne leczenie schorzeń oczu jest realizowane na kilku płaszczyznach, a chorzy szybciej wracają do zdrowia

Okulary w ostatnich czasach stały się ciekawym dodatkiem. I w żadnym wypadku nie trzeba mieć wady wzroku, aby włożyć na nos eleganckie oprawki. Dużo kobiet, a zwłaszcza elegantek udaje się optyka, żeby tam zamówić szkła zerówki. I z dużym prawdopodobieństwem na pojedynczym egzemplarzu sprawunki się nie skończą. Poradniki opisujące zasady dobierania ubrań i dodatków radzą, żeby oprawki perfekcyjnie pasowały do spodniumu czy płaszcza. Trzeba jednakże podkreślić, że okulary nie pozostają zakładane w celach uwypuklenia walorów urody, ale w celach zdrowotnych.

okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W XXI wieku nasz wzrok zostaje wystawiony na wiele ciężkich prób. A to na przykład za sprawą wielogodzinnej pracy przed ekranem notebooka i ustawicznego gapienia się w odbiornik telewizyjny albo wyświetlacz prywatnego smartfona. Nasze oczy cierpią też z powodu fatalnej jakości powietrza i coraz częściej dopadających nas alergii. A niektórzy panowie noszą okulary od niemalże od kołyski, ponieważ ich wada nie bywa nabyta, ale wrodzona. Bądź co bądź współczesna medycyna proponuje wiele metod, które dają chorym szansę na poprawę ostrości widzenia, zatem leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności i niewymienionych tutaj schodzeń jest o wiele prostsze niż jeszcze 100 lat temu- .

Okulary, jak już nadmieniliśmy, pełnią nie tylko role terapeutyczne. Jednakże ich nadrzędnym zadaniem jest korekcja danej wady. A poza tym umożliwiają one niektórym osobom, szczególnie tym w podeszłym wieku, normalne życie. Krótkowidze są w stanie bez jakichkolwiek przeszkód prowadzić pojazd samochodowy, a dalekowidze czytać poematy i rozwiązywać rebusy.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie krótkowzroczności bądź dalekowzroczności nie zawęża się jednakże tylko do zakładania okularów. Przedsiębiorstwa farmaceutyczne wprowadzają do sprzedaży wiele pigułek i suplementów diety, które wywierają pozytywny wpływ na prawidłowe widzenie. Bywają to specyfiki z witaminą A i substancjami o udowodnionych właściwościach leczniczych, np.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz chęć pozostawić swoje komentarze na temat? Będzie to dla nas niezwykle miłe doświadczenie.

luteinę. Większość tych leków jest do kupienia bez recepty, ale samodzielna kuracja nie zawsze jest opłacalna. W razie niejasności warto więc zapytać farmaceutę o radę, a nawet pójść do okulisty.

Nowoczesne leczenie krótkowzroczności obejmuje również nowe metody, całkowicie nieznane w latach 80 ubiegłego stulecia. Do nich wliczymy przykładowo laserową korekcję wad wzroku, która jest wykonywana jedynie przez wykwalifikowanych okulistów.