Czy DJ na uroczystości weselnej to dobry pomysł? A może mimo wszystko orkiestra?

Muzyka na imprezie weselnej jest jednym z najistotniejszych elementów. W bardzo wielu przypadkach to właśnie od muzyki uzależniona jest zabawa. Jak nakazuje nasza tradycja, przyjęcie musi kojarzyć się z doskonałą zabawą do białego rana, w trakcie której goście mają okazję tańczyć przy biesiadnej muzyce. Poza tym niejednokrotnie podczas tańców odbywają się rozmaite zabawy. Na organizujących spoczywa obowiązek wyszukania odpowiedniej osoby, która zagwarantuje świetną zabawę przy właściwej muzyce.

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Dobór właściwej muzyki w znacznej mierze zależy od gustów państwa młodych. Wiele osób sądzi, iż udana zabawa może mieć miejsce tylko przy dźwiękach disco-polo, które niewątpliwie jest popularne podczas polskich wesel. Niektóre osoby jednak o wiele bardziej preferują np. utwory z lat siedemdziesiątych. Ta decyzja uzależniona jest jednak w głównym stopniu od muzycznych preferencji młodej pary. Mnóstwo osób myśli też nad tym, czy podczas przyjęcia powinien grać zespół na żywo, czy też lepiej będzie zamówić dj’a. Są to dwie najczęściej wybierane opcje w tym względzie.

Coraz więcej ludzi planuje zlecić stworzenie muzycznej oprawy dj’owi. Należy dowiedzieć się, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Dj w trakcie przyjęcia odtwarza muzykę z płyt albo ze sprzętu komputerowego (źródło). Ogromną zaletą jest w tej sytuacji bardzo duża szansa wyboru piosenek. Współpracując z dj’em możemy mieć bezpośredni wpływ na typ i styl odtwarzanych piosenek, a za sprawą bogatego wyboru uczestnicy sami oprócz tego mają możliwość zamawiać i dobierać ulubione utwory, które będą grane na weselu.

Ważną kwestią w trakcie organizowania wesela są oczywiście finanse. W tym przypadku dj wydaje się być o wiele tańszym rozwiązaniem. Przede wszystkim pracuje on sam, zatem nie musi dzielić się swoją gażą z postronnymi osobami. Następna kwestia to fakt, że nie śpiewa ani nie gra na żadnych instrumentach. W związku z tym cena, jaką DJ zainkasuje za całonocne wesele będzie o wiele niższa.

Osoby, które organizują wesele, Wrocław muszą jednak należycie zastanowić się nad doborem odpowiedniego dj’a (zobacz – dj na wesele Brzeg).

Jeśli chcesz przeczytać więcej, jest oryginalna strona (http://www.progresdisplays.pl/flagi/maszty) o takiej samej tematyce, którą należy zobaczyć. To świetny moment zatem zrób to!

Na rynku jest mnóstwo ofert, jednakże nie każda okaże się trafiona. Spróbujmy więc sprawdzić szczegółowo, czy wybrany dj rzeczywiście zagwarantuje nam doskonałą zabawę do białego rana.