Prawda i mity o implantach

Na temat implantów krąży sporo niesprawdzonych opinii: że powodują zapalne stany jamy ustnej, iż organizm prędko je odrzuca. Zdecydować się zatem na takie trzecie zęby czy raczej nie?
Straciłaś ząbek? Można wypełnić próżnię w uzębieniu, zakładając most.

plastry

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu jednakże musimy opiłować sąsiedni ząb. Szkoda go, gdy jest zdrowy. W tej sytuacji korzystniejszym rozwiązaniem będzie implant. To sztuczny korzeń ząbka w kształcie śruby, wykonany z tytanu (metal ów nie wywołuje uczulenia i łączy się z tkanką kostną). Po nawierceniu kości umieszcza się go w szczęce lub żuchwie, potem mocuje się na nim tak zwany łącznik a także porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest tak samo mocna, jak ząb (www.atomrtg.pl/) naturalny. Możemy zatem znów nadgryzać skórki od chleba bądź orzechy. Wygląda oraz zachowuje się jak on, ale nie psuje się, gdyż porcelanowej koronce nie grozi próchnica. Jest nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.
kawa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg wczepienia tytanowego fragmentu implantu zajmuje tylko ok. 30 minut. Lecz do chwili zrekonstruowania zęba upływa sporo czasu. Dopiero po 3 miesiącach, kiedy sztuczny korzeń zrośnie się z żuchwą, osadzić można na nim tzw. łącznik, zaś po upływie paręnastu dni bierze się wycisk oraz przygotowuje koronę.

Wciągający artykuł? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zerknij również na podobne wątki (https://www.rehafit.org/oferta/rehabilitacja/rehabilitacja-neurologiczna/) mające pokrewne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Nie oznacza to jednak, że chodzi się przez ten okres bez zęba. Można zastosować uzupełnienie tymczasowe, jakie pełni przede wszystkim rolę estetyczną, bowiem do momentu wygojenia się kości oraz dziąsła lepiej implantu nie obCiążać żuciem.

Jeżeli chodzi o implanty Łomża to miasto w którym bez kłopotu odnajdziemy należytego specjalistę. Utrzymanie się implantu w 80% zależy od pacjentów. Należy dbać o higienę.