W jaki sposób przygotować się do pierwszej wizyty w poradni „K”?

W jaki sposób się przyszykować do pierwszej wizyty w poradni „K”? W jaki sposób wygląda badanie? Co ze sobą wziąć?
Fakt, że lekarz będzie osobą obcą, mało tego – realizuje swój fach, winien być dla pacjentki „łagodzącym czynnikiem”.

Także wiedza na temat tego, w jaki sposób się przyszykować do odwiedzin oraz czego dokładnie spodziewać się w jej trakcie, musi dodać niewieście pewności . Jeżeli powodem pierwszej wizyty u ginekologa nie jest konkretny problem (dla przykładu pieczenie waginy – czy też inne ambarasujące symptomy), najlepszą chwilą na jej odbycie będzie okres między menstruacją, a połową cyklu, co pozwoli doktorowi na dokładne zbadanie szyjki macicy jak też ewentualne pobranie materiału koniecznego do przeprowadzenia cytologii.
morze - zdjęcie

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Pewną z bardziej spornych kwestii, które łączą się z wizytą w poradni „K” jest epilacja. Jedne kobiety frapują się, w jakiej postaci ich intymne okolice będą prezentować się korzystniej, inne – co będzie wygodniejsze dla medyka. Niemniej jednak obydwie wątpliwości są bezpodstawne. Dla doktora nie będzie miało to absolutnie znaczenia. Dlatego jedynym powodem, dla jakiego dama może wydepilować miejsca intymne przed wizytą, będzie jej komfort psychiczny. Ginekolog ginekolog oleśnica z pewnością spyta nas o dane podstawowe, takie jak: czas pierwszej i ostatniej menstruacji; tok cyklu (, cykliczność, charakter krwawień, potencjalne plamienia); obecne czy przebyte choroby, operacje; wszelakie dolegliwości w intymnych okolicach (pieczenie pochwy, upławy); utrzymywanie kontaktów płciowych.

Kolejnym etapem wizyty będzie tzw. badanie zewnętrzne, w czasie jakiego doktor przez dotknięcie powłok brzusznych bada, czy nie istnieją potencjalne nieprawidłowości.