Niedoskonałość wzroku – stosowane aktualnie metody korekcji

Wady wzroku są teraz coraz bardziej powszechne. Liczba osób, które zmuszone są nosić okulary lub soczewki kontaktowe non stop rośnie. Do najczęściej spotykanych wad należy krótkowzroczność. Osoby, które planują pozbyć się tej wady i jednocześnie przestać nosić okulary mogą dzisiaj skorzystać z zabiegów z użyciem lasera, które usuwają wady wzroku.

badanie wzroku

Autor: Jay Tamboli
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą wykorzystywaną na świecie już od naprawdę długiego czasu, jest ona dostępna także na terenie naszego kraju. Laserowa korekcja wad wzroku pozwala osiągnąć efekt kompletnego usunięcia wady, po zabiegu osoby dotychczas mające problem z widzeniem odzyskują ostrość widzenia, noszenie okularów korygujących wadę wzroku ( laserowa korekcja wzroku śląsk – okulus.pl) lub szkieł kontaktowych nie jest już konieczne. Zabieg laserowej korekty wad wzroku wykonywany jest po podaniu pacjentowi znieczulenia o charakterze miejscowym. Do zabiegu używane są naprawdę precyzyjne lasery i różne metody. W zależności od zastosowanej metody efekty zabiegu zobaczyć można albo niemal natychmiast po skończonym zabiegu, albo po ściśle określonym czasie. Laserową korekcję wad wzroku można przeprowadzić u pacjentów od dwudziestego roku życia – czy laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest ciąża, cukrzyca i czas karmienia piersią. Zabiegów nie przeprowadza się także u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Laserowa korekcja wad wzroku daje naprawdę bardzo dobre efekty i pozwala cieszyć się ponownie brakiem okularów lub koniecznością zakładania tych, których szkła korekcyjne są wyraźnie słabsze. Dla osób borykających się z dużą wadą jest to naprawdę ogromne ułatwienie.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Innym sposobem leczenia wad wzroku jest ortokorekcja. Terminem ortokorekcja nazywa się leczenie wad wzroku w sposób całkowicie nieoperacyjny. Jest to cieszące się ogromną popularnością noszenie soczewek korekcyjnych, które w każdym przypadku dobierane są do wady przez lekarza posiadającego specjalizację z okulistyki. Soczewki korekcyjne stosowane są zarówno osoby cierpiące na daleko-, jak i krótkowzroczność. W obu przypadkach stosowanie soczewek gwarantuje komfort widzenia. Powinno się jednak pamiętać, że soczewki korekcyjne nigdy nie mogą wyleczyć wady. Osoby, które powinny nosić okulary powinny więc liczyć się z tym, że będą musiały zakładać je do końca życia. Chyba że postawią na skuteczne laserowe leczenie wady.