Ból kolan? Wybierz się do ortopedy

Bóle w stawach mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko osobom zawodowo uprawiającym sporty. Tryb życia dzisiaj żyjących ludzi sprawia, iż mają większą skłonność do kontuzji oraz częściej cierpią na choroby zwyrodnieniowe, a w takich przypadkach pomóc może jedynie lekarz ortopeda – Artemed Wrocław.

lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Wskazany specjalista nie tylko rozpozna schorzenie bądź uraz, lecz również zaordynuje należyte leczenie. Zajmuje się całym układem kostnym i więzadłowo-stawowym, które wpływają na nasz stan fizyczny. Dzięki swojej wiedzy i kompetencjom zdobytym podczas studiów i stażu jest w stanie rozpoznać dysfunkcje w narządach ruchu, które mogły pojawić się nagle albo mają uwarunkowanie genetyczne. Ortopeda może dać skierowanie na rehabilitację bądź do traumatologa, jeżeli po wypadku niezbędne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi zostały uszkodzone także mięśnie lub ścięgna.

Jeśli przez uraz jest konieczność unieruchomienia kończyny, ortopeda nowa huta może zastosować różnorakie formy zabezpieczenia chorej kończyny, np. przez założenie gipsu czy łuski. Gips jest aktualnie coraz częściej zastępowany innymi, dużo wygodniejszymi materiałami, wykonanymi ze sztucznych tworzyw. Niejedna osoba rozważa, kiedy udać się do lekarza. Jeżeli kontuzja (fizjoterapeuta wrocław) jest raptowna, gdyż np. przewróciliśmy się na lodzie bądź złamaliśmy nogę, powinniśmy ekspresowo pojechać do lekarza. Najlepiej jest od razu pojechać na oddział ratunkowy bądź wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc. Jeżeli z kolei od kilku dni czujemy, że boli nas kolano, biodro albo plecy, też nie należy zwlekać.

Dużo lepiej jest szybciej udać się do przychodni, niż zbyt długo zwlekać oraz doprowadzić do nasilania się schorzenia. Czasem wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem natomiast niezbędna jest operacja. W przypadku naciągniętego mięśnia można sobie poradzić samemu, np. wcierając jakąś maść, ale gdy ból nie mija, również dobrze umówić się na wizytę. Lekarz ortopeda jest jednym z bardzo ważnych specjalistów, do jakiego musimy się wybrać, jeśli cierpimy na dolegliwość powiązaną z układem kostnym, mięśniowym albo stawowym. Wybierzmy renomowanego specjalistę, a leczenie szybko przyniesie efekty.