Hasłowy przewodnik po medykamentach, a także suplementach diety, które Polacy najczęściej kupują bądź zamawiają w internecie

Różnorodność preparatów dostępnych w punktach aptecznych lub nawet na stacjach paliw szokuje konsumentów. Jeśli kupują pastylki w aptece, to rzecz jasna mogą liczyć na wartościowe porady farmaceuty, jeżeli natomiast zakupy robią w hipermarkecie, to wybór przeważnie staje się przypadkowy.

Zobaczmy więc, jakie medykamenty zakupuje przeciętny obywatel, gdy chce podratować swoje zdrowie, a zarazem uważa, że wizyta w ośrodku nie jest jeszcze potrzebna.

tabletki

Autor: Treasure
Źródło: http://www.flickr.com

Uporczywy ból głowy bądź zębów (zobacz rentgen zębów kraków) może przytrafić się każdemu, lecz jeżeli referent musi akurat natychmiast złożyć ważny raport, to wspomniany ból z pewnością będzie go rozpraszał. Na szczęście teraz wybór jest na tyle duży, że każda przedstawicielka płci pięknej będzie mogła zamówić skuteczny medykament. Trzeba bowiem tu zaznaczyć, że prym w zakupie środków przeciwbólowych wiodą oczywiście kobiety, ale i one o wiele częściej skarżą się na takie dolegliwości.Następną grupę wyjątkowo popularnych specyfików stanowią lekarstwa, które w korzystny sposób wpływają na funkcjonowanie określonych narządów. Czterdziestolatki, które mają spore i uporczywe kłopoty z trawieniem kupują zioła na wątrobę lub pigułki wspomagające pracę układu trawiennego. Zobacz więcej: sprawdź zioła na wątrobę (sprawdź zioła na wątrobę).

Tymczasem panowie, którzy przez cały tydzień ciężko pracowali fizycznie, z nieskrywaną chęcią zastosują żele na ból mięśni. Jak być może zauważyliśmy, lekarstwa dostępne bez recepty łagodzą te najczęstsze dolegliwości. Stąd takie preparaty jak lek na hemoroidy, pigułki na uspokojenie albo syrop przeciwgorączkowy w nadchodzących latach będą nadal cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem wśród chorych.

leki

Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com

W farmacji stosuje się tradycyjny podział na leki oraz suplementy diety. Póki co ten podział bywa mało czytelny dla klientów aptek. Można byłoby rzec, że np. lek na hemoroidy zapisuje lekarz gastrolog czy gerontolog, a suplementy zamawiamy na własną odpowiedzialność, ale takie stwierdzenie nie do końca jest prawdziwe. Wiarygodną informacją bywa natomiast bardzo dobrze znany wszystkim fakt: najróżniejsze witaminy oraz środki na piękne włosy czy zdrowe paznokcie są najczęściej kupowanymi preparatami medycznymi. Akurat tutaj przeważnie sugerujemy się przekazami reklamowymi, aniżeli wskazówkami farmaceutów bądź samych lekarzy.