W jaki sposób wyekwipować domową apteczkę?

Nie musimy zamieniać domu w punkt apteczny, lecz apteczkę domową warto posiadać. Trzymane pod ręką opatrunki są w stanie ocalić życie. A podane odpowiednio wcześnie specyfiki mogą pomóc uniknąć wizyty u lekarza.
Zawartość apteczki domowej zależy tak naprawdę od potrzeb domowników.

Sporty wodne

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com
Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org
Jeśli służyć ma osobie cierpiącej na przewlekłe choroby, musi się w niej znaleźć zapas zażywanych medykamentów na co najmniej najbliższy tydzień. Na pozostały skład domowej apteczki, tak jak u osób nie cierpiących na przewlekłe niedomagania, powinny składać się lekarstwa potrzebne w przypadku nagłych niedomagań.
Na liście z pewnością muszą znaleźć się: termometr, plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, kompres, specyfiki przeciwbólowe, leki osłabiające symptomy przeziębienia. Pamiętaj, że hurtownia medyczna nie może sprzedawać specyfików bezpośrednio pacjentom, dlatego zaopatruj się w farmaceutyki w pobliskim punkcie aptecznym.

Gdy przeczytasz już dane na omawiany wątek, to odwiedź (http://apteczka-madrali.pl/105-wymioty) także inne materiały na ten temat – one również będą wciągające.

Apteczka musi być znakomicie zabezpieczona przed maluchami. Wolno w niej przechowywać wyłącznie medykamenty wyraźnie opisane: nazwa farmaceutyku, przeznaczenie, termin ważności. Nie powinno się gromadzić zanadto dużej ilości specyfików. Specyfiki należy składować w ich własnych pojemniczkach. Nie można ich przesypywać. Warto zwrócić uwagę na instrukcję przechowywania lekarstw. Niektóre powinny być przechowywane w sposób szczególny.

Bez względu na choroby domowników oraz skład domowej apteczki, należy pamiętać o regularnym kontrolowaniu dat ważności zawartych w niej specyfików. Na medykamentach, jakie trzeba zużyć przed upływem wskazanego czasu od otwarcia, wskazane jest napisać flamastrem odpowiednią datę.