Rzecz o depresji sezonowej

Nasze życie jest ściśle związane z rytmem natury. W chwili gdy przyroda budzi się do życia, jakby coś w nas wstępowało. Odnajdujemy raptownie wewnątrz siebie mnóstwo energii, pragniemy góry przenosić. Gdy szykuje się do spoczynku – wyraźnie markotniejemy. Teraz, gdy dni stają się krótsze, niebo jest bardziej zachmurzone a powietrze rześkie, łatwo łapiemy infekcje i zauważamy widoczny spadek energii.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy nie możemy się skoncentrować, najchętniej zwinęlibyśmy się w kłębek by nadrobić niedobór snu. Jesteśmy zniecierpliwieni, nie możemy się zmusić, by wyjść gdzieś wieczorem. Pragniemy tylko nakryć się kocem na sofie, włączyć choćby najnudniejszy program w telewizji i pochłonąć kawałek pysznego tortu czekoladowego. Dobrze wiesz o czym mowa? Jeżeli tak, to przypuszczalnie jesteś ofiarą zmniejszonego nasłonecznienia. Niestety, nie zawsze kończy się tylko na gorszym samopoczuciu. Stan ten może przeistoczyć się w chorobę depresyjną, inaczej zwaną depresją zimową lub sezonową chorobą afektywną. Cierpi na nią 3–4 proc. Polaków. Pomimo, że dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, że zasadniczym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu.

Czy na danej witrynie www (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) znalazłeś wszystkie poszukiwane informacje? Jeżeli czujesz nienasycenie, to namawiamy na następną. Kliknij w poniższy link i już.

Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane.

Co pomaga:* Spacer na świeżym powietrzu, także gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na zewnątrz.* Terapia światłem, polegająca na leczniczym działaniu światła. Metoda ta przynosi zauważalne postępy w 60-80%, a pierwsze rezultaty, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, można zarejestrować już po kilku dniach od jej użycia. Lampa powstała w celu wyeliminowaniu objawów depresji sezonowej, mimo to lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest znacznie szersza. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, problemy ze snem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a nawet łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą (wszystko co musisz wiedzieć na temat lamp na depresję). * Wyjazd do ciepłych krajów.