USG piersi należy regularnie robić

Sporo mówi się o tym, że współcześnie trzeba przeprowadzać systematyczne badania, że im prędzej poznamy jakąś chorobę, która się w nas pojawiła, tym szybciej będziemy mieli szansę powrócić do pełni zdrowia oraz dłużej żyć. Do specjalisty nie możemy iść tylko wtedy, jeżeli coś nas zaboli i sami widzimy, że robi się coś niewłaściwego.

Profilaktyczne wykonywanie usg może ocalić nam życie

piersi

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Trzeba przynajmniej raz do roku zrobić podstawowe badania, a w niektórych kwestiach samodzielnie raz w miesiącu musimy przeprowadzać samobadania, które będą polegały na obejrzeniu swojego ciała, sprawdzeniu przy użyciu rąk swoich piersi, czy czasem nie zjawił się w nich jakiś guzek. Więcej informacji tutaj:

W razie wątpliwości warto zrobić usg piersi

Gdy wykonaliśmy ręczne sprawdzanie piersi i mamy wrażenie, że wyczułyśmy tam guzek, to trzeba jak najprędzej wybrać się do lekarza. Jedynie on będzie miał szansę powtórzyć badanie rękoma, ale też wykorzystać do tego odpowiedni sprzęt oraz zaoferować usg piersi. Okazuje się ono w całości bezpieczne, a może dużo nam

usg

Autor: Edwin Maolana
Źródło: http://www.flickr.com

ukazać, jednocześnie powiadamiając natychmiast o tym, gdzie ewentualny guzek jest umiejscowiony i jakie ma rozmiary. Takie usg (usg kolana we Wrocławiu) możemy robić raz na jakiś czas nawet profilaktycznie, aby sprawdzić, czy nie tworzy się tam coś niepożądanego, czego po prostu jeszcze nie dostrzegamy. Im szybciej odkryjemy zagrożenie, tym szybciej będziemy mogli zareagować, a co się z tym łączy, ma szansę się okazać, że zdążymy wyeliminować chorobę, zanim zadziała z pełną mocą.

Lekarze chętnie wydają na takie skierowanie

Nie istotne czy o własnych podejrzeniach na temat guzka w piersi powiemy lekarzowi rodzinnemu, czy ginekologowi, każdy z nich natychmiast napisze nam konieczne skierowanie i będzie kazał jak najszybciej zrobić wszystkie konieczne badania, tak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Nieprawdopodobne w tym wszystkim jest też to, że jedno takie usg może odpowiedzieć na sporo zapytań oraz od razu rozwiać wiele niejasności, które będą posiadały wpływ na dalsze leczenie. Autor: