Urazy sportowców. Musisz pójść do poradni pulmonologicznej.

Osoby dynamiczne, lubiące ruch nierzadko wystawione są na urazy. Dotyczą one nie tylko profesjonalnie parających się sportem, ale też amatorów. Osoby o niskiej wytrzymałości układu szkieletowego, mięśniowego narażone są na urazy sportowe.

Urazy sportowe – kto pomoże?Poważne urazy są bardzo bolesne i wymagają fachowej porady medycznej. Ból mięśni bezpośrednio po ćwiczeniach jest czymś oczywistym i najlepiej leczyć go ruchem, nieraz trzeba zrobić sobie kilkudniową przerwę. Po treningu warto wziąć gorącą kąpiel, która ochrania przed wystąpieniem bólu.

Lekarz

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

częstymi urazami są: stłuczenia, skręcenia, zerwanie więzadeł, naciągnięcia. Jedno z najczęstszych zranień to stłuczenie. Może dojść do niego podczas upadku, dochodzi wówczas do uszkodzenia naczyń krwionośnych, a w efekcie do powstania siniaka. Żeby złagodzić ból i zminimalizować obrzęk należy nałożyć na bolące miejsce zimny okład, który obkurcza żyły. Nierzadkie urazy sportowe u siatkarzy, koszykarzy to skręcenia polegające na wyjściu końcówki kości poza normalne ustawienie w stawie. Poważna kontuzja to złamanie kości. Niosąc pierwszą pomoc trzeba usztywnić dwa graniczące ze złamaniem stawy. Ranę zabezpieczamy sterylnym okładem i dzwonimy po fachową pomoc.Ograniczeniem do wyczynowego trenowania mogą być schorzenia układu oddechowego. poradnia (zobacz: pomocpsychologa.pl ) pulmonologiczna to punkt, gdzie możemy skorzystać z pomocy pulmonologa. Doktorzy ci zajmują się chorobami powiązanymi z płucami, górnymi i dolnymi drogami oddechowymi.

Wrocław – dobra poradnia – zobacz pulmonologiczna!
Częste choroby układu oddechowego to tuberkuloza, zapalenie oskrzeli, stan zapalny płuc, dusznica oskrzelowa. Żeby nie dopuścić do rozwoju groźnej choroby, w poradniach wykonywane są badania profilaktyczne które mają na względzie początkowe zdiagnozowanie choroby. Jednym z nich jest badanie spirometryczne podczas, którego ocenia się pojemność płuc. Wskazaniem do tego badania jest nałóg palenia, poranny kaszel, szybkie męczenie się przy niewielkim wysiłku, problemy ze spaniem.
Dbając o własne dobro należałoby zorientować się, gdzie zlokalizowana jest najbliższa poradnia pulmonologiczna i w przypadku dokuczających oznak skorzystać z pomocy specjalisty, który zaordynuje stosowne badania.
Ważne informacje – zadbaj o zdrowie