W jaki sposób właściwie dbać o kości?

Ponieważ – jak każdemu wiadomo – „lepiej zapobiegać niż leczyć”, a warto też pomnieć o wymiarze gospodarczym prewencji, bowiem wedle wszystkich analiz przeciwdziałanie osteoporozie jest o wiele tańsze niż jej terapia (koszty leków, wizyt lekarskich, kuracji szpitalnej), o stan swojego zdrowia dobrze jest zadbać nim zaczniemy chorować.

Co prawda o kości należy dbać od lat najwcześniejszych, ponieważ od tego jak zostaną ukształtowane w dzieciństwie i młodości zależy ich przyszły los, jednak podkreślić należy, iż na zapoczątkowanie działań zapobiegawczych zawsze jest dobry czas

chroń stawy kolanowe

Autor: ASICS
Źródło: ASICS

. W każdej chwili życia można zrobić wiele dobrego dla zdrowia swoich kości. Oto zalecenia które trzeba stosować na co dzień: Spożywaj posiłki dostatnie w wapń, (a więc mleko i jego przetwory) oraz w witaminę D (żółtko jaj), aby kościmiały właściwą ilość budulca. Postaraj się osiągnąć i podtrzymać prawidłową masę ciała. Jak najczęściej korzystaj ze słonecznej pogody, bowiem pod wpływem słońca wytwarza się w skórze witamina D. Odmień tryb życia z siedzącego na czynny – zacznij się gimnastykować , wiele spaceruj, praktykuj sport.

Masz przekonanie, że taki tekst jest wartościowy? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym ten wiarygodny tekst (http://www.longlifefoundation.pl/kwasy-tluszczowe/30-omega-3-6-9-60kaps–9005858206643.html) – on również przykuje Twą uwagę.

Ogranicz do minimum używki, tzn.: herbatę, papierosy, alkohol. W tenże sposób zadbasz nie jedynie o kości, ale o całe ciało.

Mamy dla Ciebie ciekawy artykuł – tam odkryjesz masę intrygujących wiadomości i wątków. Nie ociągaj się tylko loguj się!

Bądź ostrożnym – unikaj sytuacji mogących przyczynić się do upadku, a w efekcie do złamań kości. Poproś swego lekarza, by ocenił, czy twoje kości są zagrożone osteoporozą. A co jeżeli pojawią się już kłopoty w rodzaju złamania bądź innego rodzaju urazy? Właściwym lekarzem do którego powinno się udać się w takiej sytuacji będzie lekarz ortopeda. Bez jego umiejętności trudno byłoby sobie poradzić nawet ze zwykłym złamaniem kości. Jeśli dadzą znać o sobie jakiekolwiek schorzenia bądź też urazy kości, jak najszybciej udajmy się do tego właśnie doktora. Popytajmy pośród znajomych o wypróbowanego specjalistę w naszym mieście, ewentualnie wpiszmy w wyszukiwarkę na przykład: ortopeda z Warszawy (jeśli zamieszkujemy w okolicach Stolicy) i z całą pewnością w każdej większej miejscowości otrzymamy pomoc lekarską w tego typu problemach. Pamiętajmy aby na co dzień właściwie dbać o nasz układ mięśniowy, kostny oraz stawowy, gdyż jest to nadzwyczaj ważne tak dla naszej sprawności jak też dobrego samopoczucia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>