Zasady suplementacji sportowej

Zanim nabędziesz dowolną odżywkę, przeczytaj, jakie są podstawowe reguły sportowej suplementacji. Oto regule suplementacji, których przestrzeganie gwarantuje dobre rezultaty w przyroście mięśni i poprawie sportowych wyników.
Kupowanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o suplementach, w najlepszym przypadku może się skończyć niepotrzebnym wydaniem pieniędzy, a w najgorszym – kłopotami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w następstwie ostrych treningów twój organizm wymaga dodatkowej suplementacji, określ w jakim celu pragniesz stosować odżywki.

Jeżeli myślisz, że informacje w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (https://www.medimix.pl/wyprzedaz), pod którym odnajdziesz dokładniejsze omówienia zagadnień – link znajduje się tutaj.

By wyrzeźbić sylwetkę, powiększyć masę, stracić na wadze, poprawić ogólną sprawność jak też formę? W każdym z tychże przypadków zalecane są inne odżywki.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z treningami, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem pieniążków w błoto. Tak debiutujący, jak również zaawansowani zawodnicy jako bazę swej suplementacji powinni wybrać aminokwasy BCAA. Odżywka owa dostarcza optymalnych ilości komponentów koniecznych do budowy masy mięśniowej oraz ma udowodnioną skuteczność. Potem można wyposażyć się w białko Whey. Suplementy powinny być uzupełnieniem diety, a nie podmieniać ją. Z tej przyczyny warto kupować suplement mając już ustalony plan żywienia. Dopiero po przeanalizowaniu składu diety, między innymi jej kaloryczności, ilości konsumowanego białka, węglowodanów i tłuszczy, można przejść do kupna stosownych specyfików.

Wiele suplementów różni się schematem dawkowania – na przykład białko serwatkowe powinno się spożywać jedynie po treningu, a kazeinę przed snem, podobnie jak ZMA. Pomieszanie pory zażycia suplementu zmniejsza jego efektywność oraz niweczy wysiłek włożony w ćwiczenia.