W jaki sposób dbać o zęby? Szkodliwe nawyki niszczące zęby

Które nawyki, nierzadko niekontrolowane, przyczyniają się do pogarszania stanu naszych zębów? Mnóstwo z nich powiązanych jest z pracą w biurze, np. wielogodzinne przeżuwanie gumy, stosowanie zębów miast nożyc oraz podjadanie przy kompie.

Problem w dużym stopniu dotyczy także studentów, uczniów i graczy komputerowych. Dowiedz się, w jaki sposób troszczyć się o zęby w miejscu pracy.
Oto spis przyzwyczajeń wpływających negatywnie na stan zębów. Staraj się je wyeliminować, ażeby poprawić stan naszych zębów.
Kawa

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
zaufanie

Autor: Lambertz
Źródło: Lambertz

Wkładanie palców do ust. Nie chodzi wyłącznie o dość powszechne obgryzanie pazurów bądź skórek, jakie szkodzi nie jedynie zębom, ale też rękom. Niezwykle często ludzie siedzący przed komputerem trzymają po prostu paluchy w buzi. Niekiedy obskubują wargi, dłubią w ząbkach albo… czyszczą w ten sposób paznokcie! Pracownicy przeglądający gazety bądź liczący banknoty częstokroć posiłkują się oblizywaniem paluchów, aby łatwiej radzić sobie z rozdzielaniem papieru. Każda taka operacja niesie za sobą miliony mikroorganizmów, jakie zgarniamy z klawiatury peceta, smartfona, pieniążków bądź wspólnej kuchni czy umywalni.

Kiedy dowiadujesz się o posiadającej interesującą Ciebie treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/) w kontekście źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Wilgotne oraz ciepłe środowisko jamy ustnej jest doskonałym inkubatorem dla wszelkich drobnoustrojów, jakie dostają się do naszego układu. Stąd już niedaleko nie jedynie do kłopotów z dziąsłami i zębami, ale też poważniejszych zakażeń układu –

Podtrzymywanie brody. Znudzeni bądź zamyśleni przed pecetem, często posiłkujemy się ręką, która podtrzymuje nasz podbródek. Dzięki temu zagryzamy mocniej zęby, jakie napierają na siebie z ogromną siłą. Jeśli coś nas wyraźnie złości, możemy również nieświadomie nimi chrobotać. Stąd już jeden krok do problemów ze szkliwem. Pamiętaj też aby raz na sześć miesięcy odwiedzać gabinet stomatologiczny – Ortodonta.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>