Trudności z zajściem w ciąże – co może ci pomóc

Test ciążowy kolejny raz pokazuje jedną kreseczkę, a w tobie narasta frustracja. Na szczęście niepłodność można skutecznie leczyć.
Kłopoty z zajściem w ciążę są dla każdej kobiety powodem ogromnego napięcia.

magnez
biegam

Autor: Dave Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednakże pamiętać, że bezpłodność nie jest dziś wyrokiem – można ją z sukcesem leczyć.

Musisz znaleźć inne takiego rodzaju informacje? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w serwisie (https://poradniapraxis.pl/psychiatrzy/zespol.html), który analizuje analogiczne zagadnienia.

Pierwszym sygnałem alarmowym, jaki winien skłonić cię do wizyty u lekarza, jest rok bezskutecznych starań o potomka. Jeśli w tym okresie ty ani twój współmałżonek nie stosowaliście żadnej antykoncepcji i współżyliście z częstotliwością przynajmniej 3 razy w tygodniu, lekarz orzeknie niepłodność oraz rozpocznie szukanie jej powodów. Miej na uwadze, iż diagnostykę bezpłodności prowadzi się równocześnie u oby dwóch współmałżonków. Medyk może wówczas zalecić tak zwany test na płodność.

Ażeby ustalić przyczyny niepłodności, kobieta powinna poddać się badaniom ginekologicznym (wyjątkowo istotne jest USG narządów rodnych), badaniom hormonów jak też zrobić cytologię. Co więcej lekarz będzie monitorował owulację. Jeśli wyniki wszystkich tych badań są prawidłowe, kobietę kieruje się na histeroskopię a także na rentgen (informacje) organów rodnych, aby skontrolować, czy drożne są jajowody. Może się również okazać, iż zapłodnienie u konkretnej pary nie jest realne ze względu na całkowity brak plemników w nasieniu małżonka bądź całkowicie zatrzymaną owulację u małżonki.

Wtedy dopuszcza się użycie nasienia anonimowego dawcy udostępnianego przez bank spermy albo zapłodnienie komórki jajowej zaczerpniętej od innej kobiety (może być to dawczyni anonimowa albo osoba z rodziny pacjentki.