Stomatologia – jedna z najnowszych gałęzi medycyny

Każdy wie, że żyje się wyłącznie raz, z tego powodu powinniśmy troszczyć się o swoje zdrowie. Lekarze zachęcają by choć raz na pół roku zweryfikować czy wszystkie procesy w naszym ciele zachodzą prawidłowo. Takie periodyczne badania pomogą nam zachować przez lata właściwą gospodarkę wodną, mineralną w ciele oraz siły życiowe. Mimo wszystko czasami zapominamy jak ważne dla zdrowia organizmu są zdrowe zęby.

gabinet stomatologiczny

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka o leczeniu uzębienia zadziwiająco starą dziedziną medycyny zajmującą się dokładniej funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów. Początki tej dziedziny mają swoje korzenie jeszcze w czasach prehistorycznych! Najstarszy przypadek terapii dentystycznej stwierdzono w mającym 14 tysięcy lat szkielecie młodego mężczyzny odkopanym we włoskich Dolomitach – na zębie trzonowym z dużym ubytkiem zachowały się ślady wydrapywania naostrzonym rylcem zmian próchnicowych. Zdumiewające jest to, że już wtedy w czasach dla nas odległych i barbarzyńskich dbano o zdrowie uzębienia – Iga Nowak dobrze radzi sobie z dziećmi. Nierzadko przecież przedstawiamy sobie ludzi z czasów prehistorycznych jako brudnych, nagich, jedzących surowe mięso dzikusów, którzy unikali dbania o higienę osobistą. Dobry stan naszego uzębienia jest dla nas niezmiernie ważny, wręcz priorytetowy. Bez zębów bylibyśmy w stanie jedynie przyswajać płyny i rzadkie produkty spożywcze. Niestety to jest prawda, potrzebujemy sobie to uzmysłowić.

W gabinecie specjalista stomatolog – kliknij odnośnik – iga nowak zatroszczy się nie tylko o kondycję naszego uzębienia, ale dodatkowo o ich prezencję. Ile razy piękny, śnieżnobiały uśmiech zdobył wzrok ślicznej kobiety? Razem z rozwojem, nie potrzebujemy martwić się, że będziemy przymuszeni nosić okropny i paskudny aparat na zęby. Od dłuższego okresu praktykowane są niewidoczne i subtelne aparaty. Na pierwszym spotkaniu razem ze lekarzem klient precyzuje schorzenie z jakim się pojawia i sprawdza przyczyny choroby. Na kolejnych wizytach specjalista zbiera całą potrzebną dokumentację: zdjęcia radiologiczne i cyfrowe oraz inne potrzebne, wykonuje projekt kuracji i rozpoczyna jego całościowe wykonanie.

dentysta

Źródło: pixabay
Na zakończenie, co może trwać nawet rok lub dwa, w zależności od początkowego stanu zębów, możemy chlubić się cudownym, białym i zdrowym uśmiechem. Już prehistoryczni przodkowie wiedzieli jak ważne dla zachowania zdrowia ciała są zdrowe zęby – który stomatolog legnica jest dobry. Dbajmy o ich dobry stan nie tylko codziennie je szorując chociaż dwa razy, ale również regularnie odwiedzając gabinet.