Każdy z nas pragnie być długo sprawny – żeby radować się życiem, a w późniejszym wieku – wolnym czasem na emeryturze

Jak pisał wielki polski poeta – „Szlachetne zdrowie…” i miał rację. Często nie cenimy swojego zdrowia póki nie szwankuje. Zazwyczaj nie dbamy o siebie i czasami spotykają nas przykre konsekwencje swego zaniedbania.

alergolog

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
zdrowe żywienie

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
pielęgniarka

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zdrowie jest tym, co najcenniejsze w naszym życiu. Z tego powodu musimy o nie troszczyć się każdego dnia. Jednak czasami zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, kiedy to nasze ukochane zdrowie tracimy. Czasami bywa to wynikiem poważnego wypadku, a kiedy indziej winna jest po prostu starość. Wówczas dzieci osoby starszej są zmuszeni zmierzyć się z trudną decyzją – co uczynić, żeby pomóc schorowanemu rodzicowi w codziennych zajęciach. Jeśli wszyscy członkowie rodu mają stałe zatrudnienie, to ciężko żądać od nich, żeby rezygnowali z etatu.

Jeśli sądzisz, że tutaj są ciekawe wiadomości, to przeczytaj również inne szczegółowe opracowanie (dotatuazu.pl/) tej tematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Pewnym pomysłem byłby również dom opieki, ale znaczny procent starszych osób nie ma ochoty tam się przeprowadzić. Zatem najlepszym rozwiązaniem może być zatrudnienie opieki. Jeżeli nasz rodzic jest bardzo chory i trzeba mu przykładowo podawać zastrzyki, to najlepszym rozwiązaniem będzie pielęgniarka na cały dzień albo chociażby na kilka godzin dziennie. Ona również będzie wiedziała jak masować mięśnie, żeby nie powstały odleżyny. Będzie także monitorowała, żeby nasz rodzic przyjmował przepisane przez lekarza lekarstwa.

Jako osoba z doświadczeniem i po fachowych szkołach, będzie wiedziała kiedy należy dzwonić po pogotowie. To spora przewaga nad innymi paniami, które nie mają medycznego doświadczenia i nie zawsze wiedzą, jak należy zareagować.