Upominki – jak je wybierać, aby sprawić obdarowanym radość?

Urodziny, imieniny, rocznice, święta – uroczystości, jeśli chodzi o wręczanie sobie wzajemnie upominków jest całe mnóstwo. I dobrze, wszyscy lubimy przecież dostawać podarki, ale często lubimy je również wręczać. W końcu jest to dokonały sposób na pokazanie najbliższym, że są dla nas ważni, że się dla nas liczą i że nam na nich zależy. Jednak wybieranie właściwych prezentów to także sztuka. Nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać i nie każdemu się to udaje. A nie ma chyba nic bardziej przykrego niż rozczarowanie w oczach bliskiej osoby po rozpakowaniu otrzymanego od nas podarku. Dlatego o wyborze prezentu zdecydowanie warto pomyśleć odpowiednio wcześnie i starannie zaplanować, co by to mogło być, a nie iść na żywioł.

otwieranie prezentu

Autor: Gordon
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie pod względem prezentów dzielą się na kilka kategorii.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego tekstu i czytaj dalej zaproszenia eleganckie o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

W rzeczywistości chyba tylko dzieci cieszą się ze wszystkiego, co się im da. Dorośli jeśli o to chodzi bardziej krytyczni. Są tacy, którym zależy przede wszystkim, żeby prezent był ładny, odpowiednio się prezentował. Mają zastawione całe półki przeróżnymi bibelotami, figurkami, a na ścianach mnóstwo obrazków i wciąż się cieszą, dostając jeszcze więcej tego typu rzeczy. Dla innych natomiast najważniejszy jest praktycyzm. Lubią rzeczy, które mogą być im w czymś pomocne, które na pewno wykorzystają. Mogą to zatem być na przykład ubrania – dla kobiet bezrękawniki damskie czy z kolei roby pascafe, a dla panów koszule czy też krawaty. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom przyda się natomiast na pewno sprzęt domowy, rozmaitego typu gadżety albo kosmetyki – jak dobrać staniki łódź.

urodziny

Autor: Christian Stocker
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie wybierania prezentu warto mieć oczywiście wyczucie, wiedzieć, na co możemy sobie wobec danej osoby pozwolić. Jest to związane ze stopniem bliskości i zażyłości. O ile na przykład staniki łódź to dobry prezent od męża czy przyjaciółki, to już znajoma z pracy, otrzymując od nas na urodziny staniki rozmiar d może się poczuć nawet zażenowana – czy bezrękawniki damskie są modne. Przed zakupieniem konkretnego prezentu warto zatem pomyśleć nad tym, jak poczuje się solenizant, kiedy go otrzyma. Czy faktycznie będzie ucieszony? Czy jego odczucia jak najbardziej będą pozytywne? Czy na sto procent będzie się cieszył? Jeżeli nie jesteśmy co do tego całkowicie przekonani, być może warto jeszcze się zastanowić i wziąć pod uwagę inne opcje. Jest szansa, że przyjdzie nam na myśl jeszcze coś lepszego.