Jakiego typu szczoteczkę do zębów najkorzystniej wybrać? O jakich kwestiach wiedzieć? Co jest najistotniejsze?

Dokładnie wyczyszczone zęby to gwarancja, iż nie będzie trzeba co chwila udawać się do dentysty. A tak może się zdarzyć, gdy nie troszczymy się o zęby albo przypominamy sobie o nich, gdy zaczynają nam doskwierać, odczuwamy ból , wiemy, iż coś się dzieje, coś niewłaściwego.

Sprinter z protezą nogi

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jak dbamy o uzębienie, to jesteśmy w stanie się zdziwić, w jaki sposób szybko się psują, a winna jest niewłaściwie dopasowana szczoteczka.
Szczoteczka standardowa już nie wystarcza, bo nie da się nią tak bardzo dobrze umyć zębów, jak wykona to szczoteczka soniczna seysso. To faktycznie popularne typy, różnią się od standardowych modeli elektronicznych tym, iż całkiem odmiennie porusza się włosie. Włosie w tego rodzaju szczoteczkach rusza się około trzydzieści jeden tysięcy razy na minutę, to powoduje, iż oczyszcza wszelkie przestrzenie międzyzębowe.

Szczoteczki soniczne za pomocą swoich ruchów i specjalnie wyprofilowanym końcówkom gwarantują bardzo najdokładniejsze czyszczenie zębów. Ponadto nie powodują recesji dziąseł lub zbyt dużego wycierania szkliwa. Są one określane też jako szczoteczki ultradźwiękowe, funkcjonują na zasadzie drgań, a więc tak powstała fala dźwiękowa efektywnie i bardzo szybko oczyszcza zęby z zanieczyszczeń.
Można być pewnym, że tego typu szczoteczka bardzo dobrze wyczyści nasze uzębienie z resztek pokarmowych zalegających w przestrzeniach międzyzębowych. Wyczyszczona jest płytka bakteryjna, tak więc jesteśmy w stanie cieszyć się wspaniałym i zdrowym uśmiechem.

To także sprawia, iż czas mycia zębów (Kaleta – cena implantu zęba) skrócony jest do minimum, a to niezwykle istotne, gdyż można zaoszczędzić czas, by przeznaczyć go na coś innego.