Lekarz popełnił błąd? Zorientuj się, co teraz, jeśli czujesz się pokrzywdzony przez doktora

Nikt nie lubi chorować, ale nie przed każdą dolegliwością możemy się uchronić. O ile przeziębienie możemy wyleczyć samodzielnie, o tyle ze złamaniem czy doskwierającym wyrostkiem już sobie nie poradzimy. W takich okolicznościach niezbędna jest wizyta u odpowiedniego doktora. Niestety nie zawsze kuracja kończy się z pozytywnym dla nas wynikiem. Czasami okazuje się, iż czujemy się pokrzywdzeni przez doktora, jaki albo doprowadził nasze zdrowie do gorszego stanu, albo zrobił inny błąd, który ma wpływ na nasze dalsze życie. Co w takiej sytuacji można zrobić?

lekarz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Pierwszym krokiem jest naturalnie pójście do ordynatora oddziału, jakiemu należy przedstawić całą sytuację, chociaż zapewne już o niej wie. Ordynatorzy bowiem czuwają nad całym oddziałem oraz mogą rozwikłać problem albo zgłosić go wyżej, na przykład do dyrektora szpitala, by zajął się całą sprawą. Można również złożyć zarzut do okręgowego sądu lekarskiego. Taki sąd lekarski zdecyduje czy należy rozpocząć stosowne postępowanie, czy też nie. Można złożyć pozew przeciw całej placówce medycznej bądź konkretnemu doktorowi, zależnie od tego, czego dotyczy nasza sprawa. Jeśli wybierzesz sąd lekarski, prawnik (zgarnij rabat na dobry adwokat alimenty Warszawa: http://www.kancelaria-cpr.pl/) będzie ci niezbędny.

Bez niego nic nie zrobisz, ponie (kliknij aby zobaczyć więcej)waż prawdopodobnie nie znasz się na prowadzeniu sprawy. Decyduj się na jedynie doświadczonych specjalistów, jacy przeprowadzili już z korzyścią dla pacjenta wiele spraw i orientują się, w jaki sposób zabrać się za określone kłopoty – Niniejsze sprawy mogą trwać długo, lecz jeżeli już podejmiesz decyzję, nie możesz zrezygnować, ponieważ tylko niepotrzebnie stracisz nerwy.

Nikt nie chce chodzić po sądach, ale jeśli twoje zdrowie było narażone i bezustannie czujesz negatywne efekty leczenia, nie rezygnuj z powziętych działań. Robisz to albowiem dla siebie. Teraz już masz świadomość, co zrobić, gdy lekarz nie wywiąże się właściwie ze swej pracy. Co prawda jest wyłącznie człowiekiem, ale od niego jest zależne życie pacjentów, więc zawsze musi czuwać, aby nie zrobić żadnego błędu. Taki błąd może nawet kosztować życie, a jeżeli nie życie, to choćby utratę zdrowia, bez którego nie jest prosto cieszyć się czasem, jaki nam pozostał.