Czym musi się odznaczać godny polecenia gabinet ginekologiczny? Na jakie rzeczy pacjentki powinny zwrócić uwagę?

Panie odwiedzające nowy gabinet ginekologiczny oraz nowego specjalistę, u jakiego jeszcze nie były podchodzą z dystansem do takiej wizyty. Chcą się upewnić czy takie miejsce jest dobre oraz czy mogą zaufać temu lekarzowi. Pierwsza rzecz to czystość i podejście ginekologa do tej kwestii. Kobiety muszą być uczulone pod tym kątem. Należy zwrócić uwagę chociażby na to czy przy umywalce jest płyn do zdezynfekowania rąk. Podczas tego typu wizyt zwraca się też uwagę na rodzaj sprzętu, w jaki wyposażony jest gabinet.

ginekolog

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jego jakość bardziej ocenia się pod kątem tego w jakim znajduje się stanie, czy jest stary czy nowy, czy jest sprawny. Natomiast dobrze jest mieć świadomość co musi się znajdować w dobrym gabinecie ginekologicznym. Jakie sprzęty dobrze by tam były? Po pierwsze oczywiście ginekologiczne fotele. Jest to podstawa takiego gabinetu, lecz zwróćmy uwagę czy posiada on jednorazowe podkłady, najczęściej z papieru, które powinny być wymieniane po każdej pacjentce korzystającej z fotela. Jest to podstawa utrzymania właściwej higieny. Aparat do USG jest dziś już często standardem.

Czy znasz już tak świetny serwis? Zobaczysz tam naprawdę sporą ilość zajmujących informacji na ciekawy dla Ciebie temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Lekarz musi mieć możliwość zrobienia na miejscu takiego badania, chodzi na przykład o USG piersi, płodu dziecka, jak też USG dopochwowe. Istotne by można było od razu na miejscu sprawdzić niepokojące objawy. Wiele zabiegów ginekologicznych tak naprawdę nie wymaga pobytu w szpitalu tylko mogą one być zrobione po prostu w gabinetach ginekologicznych. Do tego oczywiście potrzebne jest niezbędne wyposażenie. Ogromnie ważne jest odpowiednie światło, dlatego niezbędna jest lampa operacyjna . Właśnie odpowiednie natężenie światła może w dużym stopniu polepszyć komfort pracy ginekologa oraz jego precyzję.psycholog – psycholog w Pruszkowie – zobacz więcej

Taka zabiegowa lampa to sprzęt, jaki jest pomocny tak przy normalnym badaniu jak też w czasie większego zabiegu, więc powinna być ona stałym elementem wyposażenia. Sprzęt do dezynfekcji narzędzi to również podstawa. Pewnie nikt z nas nie zna się zbyt i ma problemy by odróżnić konkretne rodzaje medycznych maszyn jak choćby koagulator, jaki służy na przykład do usuwania nadżerek. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że im więcej specjalistycznego sprzętu tym lepiej. Znaczy to bowiem, że taki ginekolog w swoim gabinecie przeprowadza dużo zaawansowanych zabiegów więc ma na pewno dużą wiedzę.