Czym zajmuje się poradnia rehabilitacyjna oraz co trzeba posiadać zgłaszając się do tego typu poradni?

Rehabilitacja potrzebna jest ludziom coraz częściej. Potrzebna jest ona po złamaniach oraz po zawale. Niezwykle często płacimy za nią sami.
W naszym kraju posiadamy 70 tys. fizjoterapeutów.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich zarabia w prywatnych przychodniach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie funkcjonuje.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna gimnastyka sportowa dla dzieci lublin też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Oznacza to, że kraj nie ponosi najmniejszej odpowiedzialności za wyniki przeprowadzonej przez klinikę terapii. Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się udzielaniem wskazówek w ambulatoryjnych uwarunkowaniach oraz w warunkach domowych, w zakresie rehabilitacji medycznej. Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do rehabilitacyjnej poradni są przyjmowani na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Poradnia rehabilitacyjna może kooperować również z innymi pracowniami w szpitalu. Zezwala to na korzystanie z bogatszej diagnostyki. Tyczy się to diagnostyki radiologicznej. Rekonwalescenci, zgłaszający się do oddziału fizjoterapii, powinni mieć odpowiednie skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Takie skierowanie jest wystawione przez doktora specjalistę lub doktora poradni rehabilitacyjnej.

Dział fizjoterapii zajmuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych warunkach w zakresie fizykoterapii i kinezyterapii. Dział fizjoterapii także świadczy usługi rehabilitacyjnych kuracji dla pacjentów w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się również ortopedyczną rehabilitacją osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się także pacjentami z urazami oraz schorzeniami, które nie wymagają leczenia operacyjnego. Celem takiej rehabilitacji jest przywracanie chorych do ruchowej sprawności i zapewnienie chorym pewnego powrotu do powszedniej aktywności i uprawiania sportu.

Rehabilitacja jest przeprowadzana przez fizjoterapeutów, którzy posiadają wysokie kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni ćwiczeń powinien posiadać dowód tożsamości oraz skierowanie od lekarza rodzinnego.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,