Jak wybierać soczewki, żeby najbardziej były dopasowane? Co jest w tej kwestii najważniejsze, o jakich sprawach pamiętać?

Soczewki kontaktowe są w coraz większym stopniu wybierane, nie zadziwia więc fakt, że coraz częściej wybierają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, ażeby normalnie funkcjonować, aktualnie na szczęście są bardziej korzystne metody.

W ogóle powodów rosnącej popularności soczewek kontaktowych jest naprawdę dużo. Jednym z nich jest z pewnością dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a także stosowanie coraz bardziej nowatorskich materiałów, z jakich wytwarzane są soczewki. Następnym powodem jest ciągle rozwijana oferta soczewek kontaktowych, przy pomocy których jesteśmy w stanie aktualnie praktycznie skorygować prawie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, poprzez astygmatyzm po starczowzroczność. Do każdego z tego rodzaju schorzeń stosuje się specjalistyczne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wybraniem soczewek kontaktowych należy odwiedzić specjalistę, czyli okulistę albo optometrystę, który wykona badanie i dzięki swojej wiedzy wybierze soczewki kontaktowe najbardziej przypasowane do naszej wady wzroku. Podczas takiego specjalistycznego badania okulista wyznaczy rodzaj oraz wielkość wady,przeprowadzi pomiar geometrii oka.

Pokrewny serwis publikuje zbliżone tematy. Jeśli Cię one interesują, to kliknij tutaj i zobacz więcej porad pod linkiem (https://wola.centrumdemed.pl/oferta/protetyk-protetyka/) publikacji, którą tam znajdziesz.

Ponadto sprawdzi, czy nie występują u nas żadne schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości korzystania z soczewek kontaktowych, na przykład soczewki proclear 1-day – 30 szt.. Po przeprowadzeniu tego typu badania oraz zebraniu różnych najbardziej istotnych informacji okulista może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe, które będą najlepiej pasować do naszych potrzeb. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy i sprawdza jak się układają. W różnorodnych sytuacjach niezbędne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, które są przypasowane do wymagań konkretnej osoby.

W dalszej kolejności dobrze zapoznać się z szczegółowo z zasadami, jakie będą obowiązujące w czasie użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście w określonym terminie na kontrolną wizytę. Po 2 tygodniach od pierwszej aplikacji specjalista powinien zobaczyć, jak prezentuje się stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeśli wszystko przebiega standardowo, to co kilka miesięcy należy zgłaszać się na okresowe kontrole.