Jak wybierać soczewki, żeby najbardziej były dopasowane? Co jest w tej kwestii najważniejsze, o jakich sprawach pamiętać?

Soczewki kontaktowe są w coraz większym stopniu wybierane, nie zadziwia więc fakt, że coraz częściej wybierają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, ażeby normalnie funkcjonować, aktualnie na szczęście są bardziej korzystne metody.

W ogóle powodów rosnącej popularności soczewek kontaktowych jest naprawdę dużo. Jednym z nich jest z pewnością dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a także stosowanie coraz bardziej nowatorskich materiałów, z jakich wytwarzane są soczewki. Następnym powodem jest ciągle rozwijana oferta soczewek kontaktowych, przy pomocy których jesteśmy w stanie aktualnie praktycznie skorygować prawie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, poprzez astygmatyzm po starczowzroczność. Do każdego z tego rodzaju schorzeń stosuje się specjalistyczne soczewki – http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-dwutygodniowe – Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wybraniem soczewek kontaktowych należy odwiedzić specjalistę, czyli okulistę albo optometrystę, który wykona badanie i dzięki swojej wiedzy wybierze soczewki kontaktowe najbardziej przypasowane do naszej wady wzroku. Podczas takiego specjalistycznego badania okulista wyznaczy rodzaj oraz wielkość wady,przeprowadzi pomiar geometrii oka. Ponadto sprawdzi, czy nie występują u nas żadne schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości korzystania z soczewek kontaktowych, na przykład soczewki proclear 1-day – 30 szt.. Po przeprowadzeniu tego typu badania oraz zebraniu różnych najbardziej istotnych informacji okulista może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe – rajsoczewek.pl -, które będą najlepiej pasować do naszych potrzeb. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy i sprawdza jak się układają. W różnorodnych sytuacjach niezbędne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, które są przypasowane do wymagań konkretnej osoby.

W dalszej kolejności dobrze zapoznać się z szczegółowo z zasadami, jakie będą obowiązujące w czasie użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście w określonym terminie na kontrolną wizytę. Po 2 tygodniach od pierwszej aplikacji specjalista powinien zobaczyć, jak prezentuje się stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeśli wszystko przebiega standardowo, to co kilka miesięcy należy zgłaszać się na okresowe kontrole.