Uważajmy na groźne choroby oczu

Jedną z groźniejszych oraz powszechniejszych chorób oczu bywa zaćma. Na szczęście możemy ją wyleczyć, jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Nie wahajmy się więc oraz operujmy zaćmę.

skóry

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Na tą chorobę chorują głównie osoby starsze. Nie musi jednak tak być. W każdym przypadku, gdy zostaje ona stwierdzona przez okulistę, należy ją leczyć. Zaćmę leczymy operacyjnie. Leczenie zaćmy jest proste jak również coraz mniej inwazyjne dla pacjenta. Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Zaćma: przeczytaj usuwana jest często w trybie ambulatoryjnym, to znaczy, iż nie musimy spędzać kilku dni w szpitalu, nasze życie natomiast nie ulega nagłym zmianom. Rzecz jasna po samym zabiegu trzeba pamiętać o odwiedzinach kontrolnych, aby okulista mógł stwierdzić, czy wszystko przebiega właściwie.

Operacja polega na wszczepieniu zdrowej, sztucznej soczewki w miejscu chorej. Sztuczne soczewki stają się coraz precyzyjniejsze. Są przede wszystkim trwalsze. Coraz precyzyjniej również imitują czynności prawdziwej soczewki. Po fachowo zrobionym zabiegu osobnik stopniowo widzi coraz więcej. Do spoglądania z daleka nie potrzebuje więcej okularów, ale do czytania z bliska tak, gdyż brakuje akomodacji w oku ze sztuczną soczewką. Jak zatem widzimy, leczenie zaćmy jest niezwykle mało ryzykowne, ale zaiste efektywne. Medycyna nie potrafi jeszcze zapobiegać tej popularnej przypadłości, jednak skutecznie ją leczy.

Z takiego chociaż powodu warto zdecydować się na operację usuwania zaćmy po to, aby widzieć więcej a także funkcjonować łatwiej. Bez względu na to, ile mamy lat.