Sezam łuskany – a więc, zdrówko zawarte w jednej spośród najbardziej starych przypraw na świecie

Sezam jest to dla sporej liczby z nas, w szczególności tych, którzy w obecnej chwilce są w okolicy 30 roczku życia – kojarzy sezam wraz z „sezamkami”, czyli niedużymi płatami sezamu oblanego oraz sklejonego w płaskie prostokąciki przez miód.

Dla sporej liczby z nas był to przysmak dzieciństwa, choć dla niektórych wspomniany smak był niezbyt przyjemny – jak to zazwyczaj bywa, zdanka bywają „podzielone”.

Pragnę zaprosić Cię na moje www. To świeża strona, która zawiera mnóstwo dobrych wpisów. Miło będzie też, jeśli zamieścisz recenzję.

Wewnątrz konkretnej momencie, sezam nadal istnieje (także w napomkniętej powyżej formie), jednak najbardziej często jest używany w kuchni ekologicznej, albowiem owe ziarno jest samym zdrowiem oraz doskonałą przyprawą…

powiększenie - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Sezam, a w szczególności ciekawiący nas dziś sezam łuskany, to jak napomknęliśmy powyżej ziarno, o którym to pierwsze wzmianki (a konkretnie o jego uprawie) bywają napotykane w dziełach pozostałych po Babilonie, gdzie był – (laserowa korekcja wzroku – zobacz więcej) on nazywany „przyprawą bogów”. Tak naprawdę jednakże żadna osoba nie ma pojęcia, w jakim momencie się on ukazał i gdzie. Wiadomo jednak, że jest to jedna spośród najbardziej starych roślin rodzaju oleistego, która to nie posiada konserwantów oraz jest w pełni ekologicznym wytworem. Chociaż sporo osób o tej rzeczy nie wie, sezam bywa przyprawą, która to w rzeczywistości nadaje się do niemalże każdziutkiego typu potrawy, jest używany w produkcji pieczywa czy też słodyczy, a nawet i można nią przyprawiać mięso (dla przykładu dodać do panierki), czy rybę (nadaje się nawet i do surowej ryby, czyli sushi).

W zależności od tego, jak sporo chcemy zakupić, sezam łuskany kosztuje zazwyczaj około 2,50 zł za 150 gram ziarenek. Kupić go mamy możliwość bez problemiku w sieci, lub w sklepach ze zdrową żywnością.