Jak dbać o ząbki? Podstawowe zasady

Promienny uśmiech prezentujący bielusieńki zęby to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej z nas.
Profilaktyka próchnicy jak też innym schorzeniom ząbków polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę gra tutaj powszednia higiena uzębienia.

klinika stomatologiczna

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Istotne jest też zredukowanie spożycia produktów zawierających cukier, albowiem jest on głównym pożywieniem mikroorganizmów próchnicotwórczych. Codziennym jak też znanym od lat zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką a także pastą przez plus minus trzy minuty – co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej każdorazowo po jedzeniu. Można używać szczoteczki elektrycznej czy też ręcznej, wybór należy do nas – dentyści twierdzą, że każda z nich dosyć dobrze spełnia swe zadanie, jeżeli tylko myjemy ząbki należycie długo jak też wykonujemy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczoteczkę trzeba wymieniać co kwartał, ponieważ po tym okresie traci ona swoje początkowe własności, włosie odkształca się jak też gorzej czyści ząbki. Mnogie mikroorganizmy wraz z drobinami jedzenia zbierają się też na języku i tworzą osad, jaki musimy wyeliminować. Poniektóre szczotki do zębów posiadają na główce specjalną nawierzchnię czyszczącą, jaka przeznaczona jest właśnie do tego celu. Szczoteczka jednakże nie wyczyści gruntownie wszelkich międzyzębowych przestrzeni, szczególnie, kiedy ząbki znajdują się bardzo blisko siebie. Do takich zadań służy nić stomatologiczna, częstokroć fluorowana, której używamy przed albo po szczotkowaniu zębów.

Każdą przestrzeń międzyzębową warto oczyszczać nieużywaną częścią nitki, aby nie przenosić mikroorganizmów w następne miejsce.

To świetnie, że chcesz zdobyć pokrewne informacje na omawiany temat, ponieważ klikając na odsyłacz, zgłębiasz praktyczne informacje (https://www.stojo.pl/kubek-z-nadrukiem/) na publikowane zagadnienie.

Klinika stomatologiczna to miejsce, które powinniśmy odwiedzić co najmniej raz na pół roku.