Jak skutecznie poradzić osobie nadużywającej alkoholu?

Fachowcy zgodnie uważają, że jedną z ważniejszych reguł, od której wykonania należy zacząć jest zasada nie zezwalania na sytuacje, które będą sposobnością do wypicia alkoholu.Jest to stworzenie swoistej granicy dla alkoholika.

butelka z alkoholem

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Celem wsparcia osoby uzależnionej jest naturalnie zmuszenie do niezależnej decyzji o zaprzestaniu spożywania alkoholu. Jest to trudne zadanie, ponieważ osoba osoba uzależniona nie zawsze zdaje sobie sprawę z powagi kłopotu.Niekoniecznie ośrodek leczenia uzależnień jest na początku idealnym wyjściem z sytuacji- Terapia z uzależnienia od alkoholu (www.alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/alkohol/) powinno się odbywać etapami. Ponieważ bez fachowej wiedzy na temat tego problemu można często jedynie wyrządzić krzywdę, a nie pomóc.

Jednym z najważniejszych działań jest oczywiście detoks alkoholowy, lecz we wstępnej fazie choroby warto zachęcić osobę chorą do spotkań grupy Anonimowych Alkoholików. Bardzo istotne jest to, aby uzależniony jak i cała jego familia i przyjaciele zdali sobie sprawę, iż uzależnienie od alkoholu to dolegliwość, która wymaga natychmiastowego leczenia, a jedynym rozwiązaniem jest publiczny czy prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Bez względu na to czy będzie chodziło o detoks albo o klasyczną terapię u specjalisty bardzo istotne jest, by nie działać nieopatrznie i pod wpływem zbytecznych emocji- poznaj dodatkowe informacje. Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważna choroba, która wymaga odpowiedniego podejścia nie tylko osoby uzależnionej, lecz głównie jego rodziny, która musi być wsparciem