W czym pomóc nam może urolog?

Mimo, iż choroby układu płciowego występują bardzo często, ogromna większość zdiagnozowana jest za późno. Na co należy zwrócić baczność?
Jakie są objawy, że czas już najwyższy odwiedzić gabinet urologiczny? Urologia zajmuje się układem moczowym zaczynając od jego początku, a więc nerek, w których mocz jest produkowany, po koniec cewki moczowej.

opony

Autor: Uwe Weihe
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowe organy, które wchodzą w obręb interwencji owego lekarza to moczowody, gruczoł krokowy a także cewka moczowa. Bez wątpienia najczęściej występującym schorzeniem (acz nie najgroźniejszym), z którym panowie zgłaszają się do owego lekarza jest łagodne zwiększenie krokowego gruczołu.

Jak sądzisz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik i zbadaj praktyczne informacje (https://osadaempatia.pl/leczenie-depresji/) – wciągną Cię kompletnie.

Owa kłopotliwa choroba dotyczy istotnego odsetka mężczyzn w wieku dojrzałym a także powodować może chroniczne zaburzenia w oddawaniu moczu, zaś w przypadku skrajnym przyczynić się do zatrzymania moczu. Z reguły jednak schorzenie to manifestuje się częstym oddawaniem moczu, dodatkowo w ciągu nocy i poczuciem niepełnego opróżnienia pęcherza.

Zielona herbata bez tajemnic

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Ażeby odpowiednio przyszykować się do wizyty w gabinecie urologicznym, należy udać się do doktora rodzinnego, który wypisze nam skierowanie do specjalistycznej poradni jak też zleci niezbędne badania. By uprościć urologowi diagnozę, chory może donieść urologowi ważne wyniki badania moczu a także stężenia kreatyniny. Zalecany będzie też wykaz przyjmowanych lekarstw jak też informacyjne karty bieżącego leczenia.

Urolog zajmie się też diagnostyką nowotworów, jeżeli obejmują one organa układu moczowego. Do najczęściej występujących przynależą nowotwór złośliwy prostaty i nowotwór nerki, stąd diagnostyka jest tak niezwykle istotna.