W czym pomaga olej arganowy? Dlaczego korzystnie go używać Jakiego typu ma plusy?

olejek arganowy to jeden z bardziej drogich i docenianych olejów na świecie. Wytwarza się go z owoców żelaznej arganii, a do wyprodukowania jednego litra olejku tłoczonego na zimno musimy zużyć aż 30-35 kg

mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Można wyróżnić dwa typy takiego oleju – spożywczy i kosmetyczny. Jeden z nich tworzy się z prażonych nasion drzewa arganowego, najczęściej ma ciemnozłoty kolor, a także interesujący orzechowy smak. Drugi z nich wykorzystywany w kosmetyce, produkuje się z nieprażonych nasion, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy znany jest w Maroku od naprawdę dawna, od ponad tysiąca lat – .
Jest bardzo bogaty w konieczne kwasy tłuszczowe, jak i witaminę E, tak więc jego działanie na cerę obejmuje walkę z suchością, ale i szorstkością, ale także niweluje blizny lub zmarszczki. Jak jest przyjmowany doustnie to bardzo obniża poziom szkodliwego cholesterolu, poprawia krążenie i oraz wzmacnia system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to dlatego żeby zachować najważniejsze właściwości orzechów –

Niektórzy producenci robią to trochę inaczej, a więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Z jednej strony poprawia to walory aromatyczne (nowy wpis na ORGANIQUESp.z o.o.), ale z drugiej strony niszczy część aktywnych, bardzo cennych dla zdrowia substancji. Każdy powinien stosować taki olejek, ma cudowne właściwości.

Ma zawarte w składzie takie substancje jak stygmasterol, tirukallo oraz witamina E, jakie regenerują naskórek, polepszają kondycję komórek, dodatkowo olejek ten ma właściwości przeciwzapalne, które ochraniają skórę przed i po opalaniu.

Czy chcesz zgłębić omawiany temat z odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź wiarygodne info, które opublikowane są w tym miejscu.

To wszystko pokazuje, że jest to olejek warty uwagi, jakiego stosowanie poprawia nasze zdrowie.