Wapno do picia dla uczuleniowców i nie tylko

Calcium jest jednym z najskuteczniejszych środków na złagodzenie symptomów alergii.
Warto jednak mieć na uwadze, że stosowanie wapna, bez żadnych innych leków przeciwalergicznych raczej nie pomoże zwalczyć oznak reakcji alergicznej.

Wapno do picia należy przyjmować łącznie z innymi panaceami łagodzącymi uczulenie, np. z cynkiem i kwercetyną.
narożnik

Autor: MM Collection
Źródło: MM Collection
samopoczucie

Calcium – jakie ma właściwości jak też przeznaczenie? Wapno do picia, mieści jony wapnia, wodorowęglan sodu oraz glikol. Stosowane jest na rozmaitego rodzaju uczulenia i wysypki, gdyż zmniejsza przepuszczalność ścianek krwionośnych naczyń. Wspiera pracę układu nerwowego, hartuje szkielet, stawy a także bierze udział w syntezie enzymów. Calcium wspiera pracę serca, bierze udział w budowie komórek i zwiększa przyswajalność witaminy B12.
Calcium Pantothenicum Jelfa wykorzystuje się na rozmaitego rodzaju niedomagania. Na ogół wykorzystuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia bądź migrenach.

Jeśli niezwykle emocjonuje Cię analizowana w tym miejscu problematyka, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym zbliżone tematy.

Częstokroć używane jest również w osłabianiu reakcji uczuleniowych, na przykład wysypki od słońca, albo opuchnięcia. Ponadto wapno jest podstawowym budulcem Kości, ząbków oraz tkanki łącznej, stąd istotne jest, aby w organizmie dzieci znajdowała się odpowiednia jego ilość. Zbyt małe ilości przyjmowanego wapna wiodą do rozwoju osteoporozy – choroby, która rozwija się zwykle po 35. roku życia oraz powoduje kruchość kości.

Dlatego oprócz suplementacji wapnem warto również wzbogacić jadłospis o produkty mleczne (sery, mleko), a także poniektóre jarzyny zielone, jakie mają w składzie wapń (kalarepa, brokuły, natka pietruszki).