Oferta poradni genetycznej

Ciąża i narodziny dziecka to niezwykle istotny i specyficzny czas w życiu każdej kobiety. Wielkie znaczenie tego okresu związane jest przede wszystkim z pojawianiem się nowego życia, nowego człowieka, którego następnie trzeba wychować. Ogólnie bardzo duża liczba kobiet stawia sobie za cel w życiu by urodzić dziecko, jednak nie zawsze sprawy idą po ich myśli.

Badania prenatalne

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Marzenia te mogą zostać zakłócone na rozmaite sposoby, występują bowiem poronienia, porody nieżywych noworodków, występują rozmaite choroby płodów. Przez wieki wyspecjalizowani lekarze próbowali odszukać metody, by móc tego rodzaju niebezpieczeństwa prognozować i w miarę możliwości je eliminować. W dalszym ciągu nie udało się całkowicie zapewnić matkom pełnej wiedzy na temat przyszłego porodu czy obecnego ryzyka porodu. Wiedza na ten temat jest jednak dużo bardziej rozległa niż kiedyś, a to stwarza większe możliwości. Na przykład dlatego funkcjonują poradnie genetyczne, by zajmować się problemami tego rodzaju i by pomagać przyszłym matkom i kobietom póki co rozważającym ciążę.

Dla kogo stworzono poradnie genetyczne

Do poradni genetycznej powinny zgłaszać się osoby znajdujące się w konkretnych przypadkach. Oferta takiej poradni obejmuje bowiem rozmaite kwestie wiążące się z poradnictwem w zakresie niebezpieczeństwa wystąpienia chorób o charakterze genetycznym, poronień i innych tego typu zjawisk. Jednym z czynników dużego ryzyka, który powinien stać się przyczyną odwiedzin w poradni jest pojawianie się w przeszłości w rodzinie poważnej choroby genetycznej lub też raka. Powinno się także rozważyć wizytę w poradni genetycznej w przypadku przejście wielokrotnych poronień.

Usługi i lokalizacja poradni

Poradnie genetyczne (badania genetyczne Genomed) można na dzień dzisiejszy znaleźć w coraz liczniejszych miejscach, również w Polsce. Z czasem wyrabiają sobie one dobrą opinię i zdobywają zaufanie kobiet. Oferta takich poradni obejmuje zazwyczaj określanie ryzyka wystąpienia danego schorzenia w oparciu o wywiad, a także badań materiału genetycznego. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „poradnie genetyczne z Kielc”) można odszukać informacje na temat poradni genetycznych znajdujących się w pobliżu Śląska i ich usług.