Na czym polega rekonstrukcja kolana?

Kłopoty z kolanami powinny być zgłaszane na bieżąco, dzięki temu możemy uniknąć problemów na przyszłość. Nawet pozornie drobny ból w okolicy kolana może być zwiastunem czegoś poważniejszego. Podczas często powtarzających się kłopotów należy skonsultować się na fachowe konsultacje, który może niezwłocznie zdiagnozować przyczynę. Sposobów rozwiązania tego kłopotu jest wiele, natomiast nie każdy z nich jest zaliczany do tych inwazyjnych.

Czy warto bać się operacji kolana – co mówią specjaliści

Ból kolana może (więcej w temacie-naciśnij tę zakładkę) mieć różne powody pojawiania się. Może (http://www.rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-klasyczny/) być też uwarunkowany genetycznie, co nie wróży dobrze. Jest jednak szansa zdiagnozowania źródła problemu, starczy udać się do ortopedy. Czasem artroskopia kolana nie jest jedynym rozwiązaniem. Wystarczające mogą okazać się odpowiednie ćwiczenia korekcyjne, co nie tylko ulżą nam w cierpieniu, lecz także zażegnają ten nieprzyjemny ból.

zdjęcie rentgenowskie kolana

Autor: steve lyon
Źródło: http://www.flickr.com

Ingerencja w kolano jest dzisiaj bezpieczna

Profesjonalnie prowadzona rekonstrukcja więzadła odnosi się do jednego z czterech więzadeł stawu kolanowego. Jest to część niesamowicie ważna, gdyż łączy kość udową razem z piszczelą. Każde, nawet z pozoru niegroźne uszkodzenie tego miejsca, może być przyczyną dalszych bóli. Więzadło krzyżowe jest zlokalizowane wewnątrz stawu, z tego też powodu leczenie musi odbywać się w sposób kompleksowy. Nasza klinika daje możliwość przeprowadzenia rekonstrukcji tego elementu, co pozwoli na uniknięcie cierpienia w dalszym etapie życia.

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego – wymogi dotyczące pacjentów

Dzisiejsza rekonstrukcja więzadła obejmuje sporo czynności, które są zaliczane do kompleksowych. Nikt nie może podejść z marszu do takiej operacji, bo jest to wymagająca ingerencja. Więzadło potrzebuje rekonstrukcji w sytuacji trudnego uszkodzenia, jednak może to finalnie ustalić ekspert. Jeśli zostanie ono uszkodzone w całości, może dojść nawet do epizodów niestabilności. Polega to na ciągłym uczuciu tak zwanego uciekania w kolanie, co nie jest zaliczane do najprzyjemniejszych. Kłopotom tym może zapobiec właściwie przeprowadzona rekonstrukcja.
Zaleca ortopeda Kraków