Każdy chory marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz w rzeczywistości trudno taką znaleźć, szczególnie jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji

O przychodniach, publicznych ośrodkach zdrowia i szpitalach myślimy dopiero wówczas, kiedy dopada nas zwyczajne przeziębienie lub poważna choroba. A w przypadku najmłodszych należy koniecznie doliczyć badania bilansowe i szczepienia. Przeważnie leczymy się w najbliższych ośrodkach i m. in. z tego powodu chcemy, żeby tego rodzaju instytucje w pełni zaspokajały nasze oczekiwania, co praktycznie graniczy z cudem, jeśli mieszkamy na obszarach wiejskich. Tak czy owak, każdy chory dorzuci swoje trzy grosze, lecz tutaj postaramy skoncentrować się jedynie na uogólnieniach.

przychodnia

Autor: kris krüg
Źródło: http://www.flickr.com
Według chorych zarówno Przychodnia Zdrowie (np. Przychodnia Życie), jaki i inne takie instytucje powinny mieścić się w odrestaurowanym budynku i równocześnie posiadać rozmaite udogodnienia dla inwalidów. Naprawdę ważną kwestią staje się odpowiednie wyposażenie toalet. Rzecz jasna nie mamy tutaj na względzie białego papieru toaletowego, ale tak przydatne sprzęty, jak np. przewijaki dla małych dzieci i specjalne poręcze dla osób mających niemałe problemy z poruszaniem się.

Czasem liczą się także niemalże niedostrzegalne udogodnienia – gdy trzeba czekać kilkanaście minut na wizytę, to niektóre panie z chęcią przeglądnęłyby w tym czasie kilka kolorowych czasopism. Kompleksowość wykonywanych usług jest dla chorych sprawą najwyższej wagi. Gdy w jednym budynku można i zapisać się na wizytę do kardiologa, i wykonać badanie USG czy RTG, to oczywiście nie ma potrzeby zajeżdżać kilka razy pod przychodnię. Równie istotne są długie godziny pracy placówki, fachowość i uśmiech czterdziestolatek pracujących na recepcji. Z kolei bardziej wymagający faceci postawią dodatkowe oczekiwania. http://www.przychodniazycie.pl/304,Ginekolog.html

Ludzie biznesu zapewne docenią możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu i zimną krew pielęgniarek z laboratorium. Dla nieco przesądnych pań liczy się też i nazwa placówki – na przykład, Przychodnia Zdrowie natychmiast wywołuje pozytywne konotacje. W czasie fali upałów wszyscy, od kilkuletnich berbeciów poczynając, a na siedemdziesięciolatkach kończąc, docenią doskonale działającą klimatyzację. Na koniec trzeba koniecznie dopowiedzieć, że przeważnie przy przychodniach mieszczą się dobrze zaopatrzone apteki, a sami chorzy cenią nie tylko duży wybór lekarstw na ból głowy czy gorączkę, lecz również niskie ceny i wszelkie rabaty.