Paradontoza to dolegliwość, jaka może zdarzyć się już osobom ok. trzydziestego roku życia

Paradontoza jest stanem zapalnym przyzębia wymagającym niezwłocznego leczenia, bowiem można w jej wyniku utracić całe swoje uzębienie, a to bez względu na wiek jest za każdym razem ciężkim przeżyciem. Powodują ją bakterie oraz ustawiczne stany zapalne przyczyniające się do coraz bardziej zaawansowanego procesu niszczenia kości.

By zacząć zmagania z paradontoza, trzeba w pierwszym rzędzie jak najszybciej wybrać się do profesjonalnego stomatologa. Nie wybierajmy pierwszego lepszego dentysty, ponieważ musi być to sprawdzony specjalista w swojej branży, który będzie w stanie nam pomóc i uratować albo odbudować nasze zęby. Najistotniejszym zadaniem jest usunięcie stanu zapalnego, które odbywa się przez skrupulatne oczyszczenie zębów z nalotu bakteryjnego przeciwdziałając jednocześnie dalszemu rozwojowi dolegliwości. Nieodzowne są do tego fachowe akcesoria, m.in. urządzenia ultradźwiękowe. Konieczna może być także antybiotykoterapia utrzymująca się nawet do pół roku oraz stymulacja laserowa.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Jeżeli jednakże nie wszystkie zęby udało się ocalić, potrzebna będzie ich odbudowa bądź odbudowa ubytków razem z rekonstrukcją kości. Chociaż niektórzy sądzą, że implanty stomatologiczne kompletnie się tutaj nie nadają, to jest to niewłaściwa opinia. Wszystko jest zależne od typu zastosowanych implantów i fachowości kliniki, w której zdecydowaliśmy się rozpocząć leczenie. Niekiedy najpierw może być potrzebna odbudowa kości, do której dopiero później będą mogły być przymocowane implanty – rekomendowana witryna: najlepsze implanty zębów wola – stomatologiczne. O implanty (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/) należy troszczyć się w takim samym stopniu, co o swoje zęby, a do tego, jeśli cierpimy na paradontozę, częściej sprawdzać stan swojego uzębienia, by nie doszło do żadnych powikłań i utraty implantu, co dla nikogo nie jest zdarzeniem pożądanym – ani dla dentysty, ani dla pacjenta.

Chociaż parodontoza to dolegliwość trudna do leczenia, to warto jest podjąć się największych starań, by ją pokonać i znowu cieszyć się pięknym uśmiechem. Brak uzębienia może być bowiem nawet powodem depresji, toteż, jeżeli utraciliśmy zęby, jak najszybciej zdecydujmy się na odpowiednie zabiegi pozwalające na ich odbudowę i odzyskanie radości życia.