Najważniejszą sprawą dla każdego rodzica jest zdrowie własnego dziecka – należy w mieszkaniu mieć podstawową apteczkę, żeby uchronić swoją pociechę

Niemowlaki często wystawione są na różnego rodzaju infekcje, ponieważ wciąż kształtuje się ich system immunologiczny, a one same codziennie stykają się z kolejnymi mikrobami.

Niektóre przeziębienia mogą przekształcić się w coś groźnego, z tego powodu każda mądra matka musi mieć wszystko pod kontrolą i w razie konieczności dać odpowiedni preparat leczniczy.
Maluszki często cierpią z powodu kataru. U niemowląt wydmuchanie noska nie sprawdza się o katarku Plus (o katarku Plus). Przez katar nie mogą SPAć i bez końca płaczą. Wobec tego możemy wtedy zakupić innowacyjny aspirator Katarek plus dzięki któremu pewnie odciągniemy całkowicie wydzielinę z noska dziecka. Całe urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i możemy je normalnie czyścić, dlatego jest higieniczne. Aspirator przyłącza się do domowego odkurzacza o sile 800-1800 W.
woda jonizowana

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

U maluchów istotna jest również walka z próchnicą. Dlatego trzeba zakupić Elmex żel do fluoryzacji, który możemy stosować już po 6 roku życia https://swiatleku.pl/product/elmex-zel-do-fluoryzacji-25-g (https://swiatleku.pl/product/elmex-zel-do-fluoryzacji-25-g). Żel należy stosować regularnie, tak jak pastę do zębów – zatem nakładamy na szczoteczkę i czyścimy zęby przez około 2 minuty. Maluchy do ósmego roku życia po użyciu żelu muszą oczyścić jamę ustną wodą, a starsze dzieci nie muszą już tego czynić.

Elmex odnawia szkliwo i odbudowuje je na długi czas. Z pomocą żelu będziemy chronić zęby swoje oraz swojej rodziny. Jest to tym istotniejsze w dzisiejszych czasach, gdyż współczesna dieta jest szalenie bogata w cukry.