Innowacyjna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu – sprawdź się więcej w tym temacie

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest innowacyjną metodą umożliwiającą w sposób nieoperacyjny zniwelować wstydliwy problem tyczący się nawet co drugiej Polki. Problem nietrzymania moczu tyczy się aż 24% kobiet w wieku od 18 do 48 lat, prawie 39% kobiet po skończeniu 55 lat. Przyjmuje się również, iż dolegliwość ta dotyka połowy osób w wieku podeszłym. Nietrzymanie moczu to oznaka polegający na wyciekaniu moczu w czasie wysiłku, kaszlu, czyli wykonywaniu czynności, jakie sprawiają wzrost ciśnienia w jamie brzusznej.

Początkowo kłopot pojawia się przy wielkim wysiłku fizycznym, stopniowo jednak wręcz spacerowanie może powodować mimowolne moczenie. W ciężkich wypadkach nawet w stanie spoczynku pacjentka traci kontrolę nad utrzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu jest dla bardzo obciążającą przypadłością, uniemożliwiającą harmonijne funkcjonowanie, jednakże wiele osób obawia się operacji lub nie ma możliwość się jej poddać z powodu przeciwwskazań do operacji.

leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli idzie o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest aktualnie jedną z najbardziej skutecznych technik terapii.

Zachęcamy Cię do przeczytania nowego postu na zbliżony temat – tam odnajdziesz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu ortodonta warszawa wola i ciesz się do woli.

Terapia wysiłkowego nieotrzymania moczu to przywrócenie sprężystości mięśni dna miednicy jak też górnej ścianki pochwy. Laser powoduje namnażanie włókien kolagenowych a także sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddawanych zabiegowi (serdecznie zapraszam). Strategia prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia całego rejonu ujścia cewki moczowej.

Rezultatem zabiegu leczenia nietrzymania moczu będzie poprawienie tkanek, które robią się w wyższym stopniu naprężone a także elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy. Dzięki temu ustępuje kłopotliwa niedyspozycja oraz możemy cieszyć się poprawą komfortu. Systematyczne ćwiczenia mięśni Kegla podtrzymują efekt na dłużej. Jak dużo zabiegów należy wykonać? Często wystarcza realizacja jednego zabiegu w celu wyeliminowania lekkiego czy średnio zaawansowanego wysiłkowego nietrzymania moczu. W razie konieczności zabieg można przeprowadzić na nowo – na www pełna oferta. Zabieg laserowego leczenia nieotrzymania moczu trwa około pół godziny.

Jak znaleźć placówkę oferującą tego rodzaju zabiegi w swym mieście? Wystarczy wystukać w przeglądarkę wyrażenie: klinika ginekologiczna Wrocław.