Choroby oczu leczone laserowo

Jaskra i zaćma: te dwie ciche choroby oczu z początku przebiegają niezauważone.
Nie powodują bólu ani dużego dyskomfortu. Mogą jednakże doprowadzić do utraty wzroku, jeżeli nie zostaną na czas zdiagnozowane i nie będą kurowane.

Jednakże większość Polaków nie chodzi systematycznie na badania okulistyczne nawet w wieku niepodniesionego ryzyka zachorowania, zatem po czterdziestce. Początkowe próby czyniono już w latach 60. zeszłego wieku, jednakże dopiero 20 lat potem zaczęto coraz powszechniej używać lasera do zabiegów okulistycznych. Dzisiaj trudno byłoby sobie wyobrazić sobie bez niego chirurgię oczu. Jest on aseptyczny, dokładny a także bardzo szybki.

Poświęć chwilę i sprawdź tu podobne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

W ułamku sekundy zabija komórki na które został nacelowany – niszczona tkanka po prostu odparowuje. Żadnej krwi, żadnych uszkodzeń sąsiednich tkanek. Można nim korygować wady wzroku, leczyć kataraktę, jaskrę a także schorzenia siatkówki. W dodatku do uskutecznienia zabiegu z reguły starczy znieczulenie oka kroplami.

zdrowie - fotografia

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od rodzaju zabiegu oraz części oka, która ma być mu poddana, wykorzystuje się lasery o różnorodnej długości fal. Laserowa korekcja wzroku przynależy do zabiegów bezpiecznych (ryzyko powikłań wynosi mniej więcej 1 proc.) a także niezmiernie efektywnych, ponieważ pomaga 90 proc. Pacjentów, jacy do takiego zabiegu się kwalifikują. Zabieg taki w dużym stopniu pocienia rogówkę stąd takie oko jest w wyższym stopniu podatne na wszelkie urazy, w przypadku urazu rogówka jest w stanie pęknąć.

Ponadto laserowa korekcja wzroku nie gwarantuje sokolego wzroku do końca życia, bowiem po czterdziestce, kiedy SPAda zdolność oczu do akomodacji, mogą być konieczne binokle do czytania.