W jaki sposób walczyć z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od dłuższego już czasu mówi się faktycznie bardzo poro. Warto niemniej pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie całkowicie inne od klasycznej wersji tej choroby. Cechują ją bowiem stany obniżonego nastroju, jakie mają miejsce wyłącznie w wyniku niedoborów światła słonecznego, jakie w Polsce da się zauważyć podczas zimy i jesieni. Niekiedy, depresja tego rodzaju mija razem z pojawieniem się wystarczającej dawki promieniowania słonecznego. Jak jednakże przetrwać miesiące zimowe, jakie w Polsce trwają faktycznie dość długo? Jak poradzić sobie z depresją sezonową?

plaza

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Polecana jest najczęściej lampa do fototerapii, jaka charakteryzuje się współcześnie bardzo dużym zainteresowaniem. Lampę ustawia się w pomieszczeniu i emituje ona dodatkową ilość światła w ten sposób uzupełniając niedobory. Jest tania oraz wyjątkowo skuteczna.

Inne tego typu wiadomości odnoszące się do analizowanego zagadnienia też są niebanalne – więcej pod tym linkiem (http://www.rehab-terapia.pl/oferta/leczenie-narkomanii/). Kliknij więc tutaj i zobacz, że to fakt.

Ponadto, to zupełnie bezpieczna forma leczenia, ponieważ nie wiąże się z występowaniem żadnych skutków ubocznych. Wystarczy, że osoba zmagająca się z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę bądź dwie, będzie przebywała w sąsiedztwie lampy. To, jaka powinna być odległość pomiędzy człowiekiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent podaje tego rodzaju informację na opakowaniu, dlatego zanim zacznie się terapię, wskazane jest się z nią zapoznać. To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy jest zależne w dużej mierze od jej mocy. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu trzeba spędzić przy urządzeniu. Warto mieć to na względzie, wybierając najbardziej stosowną dla siebie lampę – najlepsze lampy na depresje.

Zakup lampy jest ściśle uzależniony od tego, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy uczciwie zastanowić się nad tym, ile czasu dziennie można poświęcić na sesję z jej udziałem. Jedynie regularne, codzienne sesje mogą zapewnić pożądane skutki, więc jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie mogła sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego rodzaju jest aktualnie na rynku naprawdę bardzo wiele, w ten sposób każda osoba znajdzie towar, jaki spełni jej oczekiwania. Na uwadze warto mieć też wymagania pozostałych członków rodziny, którzy będą lampę użytkowali (nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć).